AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (II Niedziela zwykła – 17.01.2021 r.)

1. Informujemy, że Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 11 kwietnia, w uroczystość odpustową naszej parafii, podczas wizytacji kanonicznej ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Prosimy, aby osoby zainteresowane, które tego jeszcze nie uczyniły, złożyły do końca stycznia deklaracje o chęci przyjęcia sakramentu. Z dniem 1 lutego lista kandydatów zostaje zamknięta.
2. Uroczystości komunijne odbędą się w następujących terminach: I Komunia Święta 30 maja, Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 13 czerwca. Bardzo prosimy o dostarczenie deklaracji do końca lutego. Z dniem 1 marca listy zostaną zamknięte.
3. W miesiącach marcu, kwietniu, maju, lipcu i wrześniu odbędą się kursy przedślubne dla narzeczonych. Bardzo prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na kursy w kancelarii parafialnej. Ułatwi to nam dobre zorganizowanie kursów w dobie pandemii.
4. W najbliższym czasie zapraszamy na Msze święte kolędowe o godz. 17.00:
a) W poniedziałek mieszkańców ulicy Broniewskiego, Chopina, Działkowej, Jasnej, Zacisze, Sosnowej, Marcinkowskiego, Sienkiewicza;
b) We wtorek mieszkańców ulicy Kopernika;
c) W środę mieszkańców ulicy Wojska Polskiego, 3 Maja, Ozdowskiego, Armii Krajowej, Reja;
d) W czwartek mieszkańców ulicy Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, gen. M. Wittek, Małkowskiego, Gerwatowskiego, Kolejowej, Wesołej, Fabiszewskiego;
e) w piątek mieszkańców ulicy Iwaszkiewicza, Nałkowskiej, Jagielończyków, Kostkiewicza, Święcickiego, 18 Stycznia;
f) W sobotę mieszkańców ulicy Żeromskiego, Konopnickiej, Żytniej, Akacjowej, Jaśminowej, Lipowej, Kasztanowej, Wierzbowej.
Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą wodę do pobłogosławienia, którą poświęcicie swoje domy i mieszkania. Bardzo dziękujemy za liczną obecność na Mszach świętych kolędowych i za wszelkie przejawy życzliwości. Dziękujemy także za ofiary składane przy tej okazji na rzecz funkcjonowania parafii.
5. Hospicjum Diecezji Płockiej bardzo dziękuje rodzinie śp. Mariana Jerzego Balcerzaka za ofiary zebrane podczas pogrzebu w ramach akcji „Dar dla Hospicjum zamiast wieńca”. Caritas Diecezji Płockiej przekazaliśmy 785 złotych. Bardzo dziękujemy rodzinie.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem, Bóg zapłać!