AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r.)

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i obecność na IX Rajdzie rowerowym im. Jana Pawła II. W rajdzie uczestniczyło ponad 200 osób.
2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00. Prosimy o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce odbywają się nabożeństwa majowe – postaramy się w nich uczestniczyć.
3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Po Mszy o 7.00 i 9.00, przed Mszami o godz. 11.00 i 17.00 oraz przez cały tydzień przed Mszami o godz. 17.00 będziemy czytać fragmenty Ewangelii św. Jana.
4. Dzisiaj, na prośbę Prezydenta RP Andrzeja Dudy i ks. abp. Stanisława Gądeckiego, biskup Piotr Libera wyraził zgodę, aby w dzisiejszą niedzielę upamiętnić 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, „ojca opery polskiej”. Dlatego po każdej Mszy świętej odśpiewamy utwór „Ojcze z niebios”, do którego muzykę skomponował Stanisław Moniuszko, piastując w latach 1840 – 1848 posadę organisty w kościele śś. Janów – Chrzciciela i Ewangelisty w Wilnie.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
6. Wspólnota Rodzin Nazaretańskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw w dniach 17 – 19 maja, które odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Więcej informacji u księdza proboszcza.
7. 18 maja w Czerwińsku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Koszt 5,-. Zapisy u księży Dariusza i Jarosława. Zachęcamy do wyjazdu dzieci i młodzież nie tylko z grona ministrantów i scholii.
8. 1 czerwca KŻR organizują wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę KŻR. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00, powrót około godz. 20.00. Koszt wyjazdu 50,-. Zapisy u p. Ewy w zakrystii.
9. Koło Gospodyń Wiejskich w Strzałkach dziękuje wszystkim za ofiarność i życzliwość podczas kiermaszu ciast. Dziękuje druhom strażakom z OSP Strzałki za wszelką pomoc. Zebrano kwotę 570 PLN, które zostaną przeznaczone na prace remontowe przy figurce w Strzałkach.

Dodaj komentarz