AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.)

  1. W związku z panującym koronawirusem prosimy o stosowanie i przestrzeganie zaleceń władz państwowych i zarządzenia biskupa płockiego Piotra Libery. Na Mszach świętych nie może być więcej niż 50 osób. Zachęcamy do oglądania Mszy świętych w telewizji i w internecie. Zapraszamy do modlitwy w intencji uwolnienia od epidemii koronawirusa. Gromadźmy się w naszych domach na wspólnym odmawianiu różańca, jednocząc się we wspólnej modlitwie o godz. 20.30
  2. W związku z odwołaniem rekolekcji wielkopostnych informujemy, że Msza święta z godz. 9.30, z piątku 27 marca przeniesiona została na godz. 7.00; Msze sobotnie, z 28 marca, z godz. 9.00 i 11.00 przeniesione na godz. 7.00, zaś z godz. 18.30 przeniesiona na godz. 17.00. Jednocześnie prosimy, aby wykorzystać współczesne media i dobrze przygotować się do świąt wielkanocnych poprzez uczestnictwo w rekolekcjach głoszonych w telewizji, radiu, czy Internecie. Np. TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą, emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  3. Wszystkie Msze święte w naszym kościele odprawiane są według przyjętych intencji. Wszystkie nabożeństwa, czuwania, Drogi Krzyżowe również odbywają się normalnie. Zachęcamy do uczestnictwa w ramach dobrze pojętej roztropności.
  4. Do odwołania nie będzie także „Gościa Niedzielnego”, możemy zapoznać się z internetowym wydaniem tego czasopisma. .
  5. Sprawy kancelaryjne starajmy się załatwiać telefonicznie w godzinach urzędowania.
  6. Wszystkie spotkania grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
  7. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu prosimy zainteresowanych o podjęcie się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste przyjęcie nastąpi w późniejszym czasie.
  8. Są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5,- Pamiętajmy, że ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas.

Dodaj komentarz