AktualnościOgłoszenia Parafialne

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 31 lipca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Niech nasza abstynencja stanie się modlitwą za alkoholików i nadużywających alkoholu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu .

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych. Od godz. 16.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To także I sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia litanii loretańskiej.

7. W niedzielę, po sumie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i procesję.

8. W sobotę rusza 41 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania. Zachęcamy także do pielgrzymowania duchowego. Przy zapisie otrzymamy modlitewnik, który pomoże nam jednoczyć się z podążającymi do Częstochowy. Od przyszłej niedzieli zachęcamy do uczestnictwa w Apelach Jasnogórskich. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 19.00, w następne dni o godz. 20.30.

9. W sobotę pielgrzymi częstochowscy będą przechodzić przez nasz miasto. Jak w latach ubiegłych będziemy ich przyjmować obiadem przy parafii św. Marcina. Bardzo proszę o zorganizowanie obiadu. Pielgrzymować będzie około 800 – 1000 osób. Gdyby ktoś chciał wspomóc organizację obiadu może złożyć ofiarę do puszek wiszących pod chórem.

10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie gostynińskim poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Więcej informacji możemy znaleźć na tablicy ogłoszeń i w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie pod numerem 24 235 22 92.

11. Bardzo dziękujemy p. Katarzynie i p. Edycie za kwiaty do kościoła, p. Iwonie za piękne przystrojenie naszego kościoła. Bóg zapłać!