AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY / 7 maja 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

2. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy tego dnia na pierwsze nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. Ogłoszenia dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Uroczystości I Komunii Świętej odbędą się w naszej parafii w ostatnią niedzielę maja, tj. 28 maja, o godz. 10.30 i 12.30. W poniedziałki na godz. 18.00 zapraszam na próby dzieci z Sierakówka i Szkoły Podstawowej nr 5, we wtorek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Bardzo prosimy o obowiązkową obecność dzieci na próbach. Próby zaczynamy w najbliższym tygodniu.