AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 17 marca 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bardzo dziękujemy ks. Krzysztofowi Rucińskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie naszych wielkopostnych rekolekcji.

2. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci i tych, którzy nie będą mogli podążyć w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta o godz. 16.00. O godz. 18.00 Mszą Świętą rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta.

4. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Na Mszach Świętych o godz. 11.00 i 12.30 zapraszamy do uroczystego wejścia z palmami do kościoła. Liturgia rozpocznie się przed kościołem, dlatego wiernych prosimy o gromadzenie się przed wejściem do kościoła.

5. W dniu 6 kwietnia Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem 793 – 499 – 555.

8. W Wielki Poniedziałek, 25 marca o godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. bp Mirosław Milewski.