AktualnościOgłoszenia Parafialne

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 24 lipca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane do puszek przekazane zostaną na misje.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. INFORMACJE DOTYCZĄCE GRUPY ŻÓŁTEJ PPDP na Jasną Górę 2022 r. Grupę poprowadzi ks. Arkadiusz Ronowicz wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Bagaże można zdawać na samochód bagażowy w piątek 5 sierpnia 2022 r. w następujących miejscach:
• Radziwie, ul. Dobrzykowska – plac przy kościele Parafii św. Benedykta w godzinach: 17:00 do 17:30
• Gostynin – przy kościele św. Marcina w godzinach: 18:30 – 19:30
Bardzo proszę o punktualność. Nie przychodzimy na ostatnią chwilę. Gdyby były jakieś problemy z dostarczeniem bagaży w wyznaczonym czasie i miejscu proszę o kontakt, ewentualnie bezpośrednio do p. Mariusza Miklaszewskiego pod numerem telefonu 603 519 994. Powrót z Częstochowy do Gostynina – 14 sierpnia 2022 r. Wyjazd z parkingu na tyłach Jasnej Góry zaraz po Mszy Świętej. Zapisy u przewodnika grupy zielonej ks. Adama Kowalskiego pod numerem telefonu 512 103 867. Zapisy odbywają się już od dzisiaj. Koszt przejazdu wynosi 70 zł. NIE MA AUTOKARU 15 SIERPNIA! Serdecznie zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę! Jest to piękny czas rekolekcji w drodze.

6. Rodzina Marysi chciałaby serdecznie podziękować parafii Miłosierdzia Bożego za otwarcie serc podczas zbiórki na jej operację. Rodzina zebrała do puszek 10 020 złotych. Dzisiaj za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 12.30.