AktualnościOgłoszenia Parafialne

Św. SZCZEPANA / 26 grudnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj drugi dzień świąt, obchodzimy święto św. Szczepana diakona i pierwszego męczennika, Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. W tym dniu modlimy się za nasze Płockie Seminarium Duchowne. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

2. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

3. Najbliższa niedziela jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, podczas której podziękujemy Bogu za wszelkie dary, które otrzymaliśmy od Niego w 2023 r.

4. 1 stycznia Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00.

5. Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. W tym tygodniu kolędować będziemy:
a. w czwartek od godz. 9.00 – Sierakówek i Kleniew (4 księży);
b. w piątek od godz. 9.00 – Strzałki (3 księży);
c. w sobotę od godz. 9.00 – Drzewce i Leśniewice Małe (1 ksiądz, po ukończeniu kolędy przejedzie na Leśniewice); od godz. 9.00 Leśniewice (jeden ksiądz od leśnictwa), od godz. 12.00 Leśniewice (jeden ksiądz od ostatniego numeru).
Mielibyśmy wielką prośbę o kierowców z pojazdami. W domach prosimy o przygotowanie miejsca, na którym będzie krzyżyk, świece, woda święcona, Pismo Święte. Jeżeli jest to możliwe zachęcamy, aby w wizycie duszpasterskiej wzięli udział wszyscy domownicy i ewentualnie goście. Jeżeli ktoś nie może przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby poinformować o tym fakcie np. sąsiadów, lub zgłosić ten fakt telefonicznie.