AktualnościOgłoszenia Parafialne

BOŻE NARODZENIE / 25 grudnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2023
Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Pan Bóg pozwala nam po raz kolejny w naszym życiu stanąć w obliczu tajemnicy betlejemskiej groty, w której Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i złożyła w żłobie” (Łk 2,7). Dzięki temu wydarzeniu grota ta stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa, a później przez pasterzy. Po pewnym czasie przybyli tam także Mędrcy ze Wschodu, którzy zobaczywszy Dziecię „upadli na twarz i złożyli Mu pokłon” (Mt 2,11). Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi. Niech On rozjaśni mroki naszej codzienności, abyśmy – na smutne i radosne sprawy osobiste i społeczne – umieli spojrzeć na sposób Boży, czyli nie bez Boga, ale z Bogiem, bez Którego każda ludzka istota marnieje. Życzę Wam wszystkim pięknych, pełnych radości i Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, naszej diecezji i całej naszej Ojczyźnie.
Szczęść Boże!
† Szymon Stułkowski Biskup Płocki

2. ŻYCZENIA DUSZPASTERZY PARAFII
Do życzeń Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dołączamy się również My – duszpasterze par. Miłosierdzia Bożego. Wszystkim parafianom i waszym gościom, którzy w tym świętym czasie będą Was nawiedzać życzymy przede wszystkim wszelkich łask płynących z przyjścia Zbawiciela świata, Jezusa Chrystusa. Życzymy pokoju serca, wierności Bożym przykazaniom, miłości, wiary i nadziei. Szczęść Boże!

3. W drugi dzień świąt, święto św. Szczepana diakona i męczennika, Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. W tym dniu modlić się będziemy za nasze Płockie Seminarium Duchowne. A ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

4. PODZIĘKOWANIA: Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.
Bardzo dziękujemy księdzu biskupowi Szymonowi Stułkowskiemu za odprawienie Pasterki o godz. 21.00. Dziękujemy grupie muzycznej za przygotowanie wspólnego kolędowania. Grupie dekoracyjnej za przygotowanie Szopki Betlejemskiej w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii. Panu Domżałowi za wyczyszczenie naszych dzwonków, używanych do liturgii. Panu Witoldowi za choinki i dekoracje przed kościołem. Wszystkim za wszystko serdeczne „Bóg Zapłać” składamy!

5. Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Więcej informacji podamy w drugi dzień świąt.