AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 3 marca 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00; dla dorosłych o godz. 17.30. Bardzo dziękujemy za ofiary składane do puszek pod chórem na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się 15, 16, 17 marca. Cały ich program znajdziemy w gablotce parafialnej oraz w serwisie internetowym.

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani każdego dnia służą posługą w konfesjonale.

3. Przy Ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej znajdują się czekoladowe Baranki Paschalne. Ofiary z ich zakupu pomogą w charytatywnej działalności Caritas. Bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła.

4. Serdecznie zachęcamy do udziału w wyjeździe na film Powołany 2 do kina Helios w Płocku. Wyjazd w najbliższy poniedziałek 4 marca o godz. 17:30 z Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsca. Zapisy w zakrystii. Na wyjazd zaprasza ks. Arkadiusz.

5. W piątek, 8 marca Mszą Świętą o godz. 19.00 rozpoczniemy IV Nocną Gostynińska Drogę Krzyżową. Serdecznie zachęcamy do udziału.

6. W czwartek odbył się dekanalny Konkurs Biblijny. Do etapu diecezjalnego awansowali następujący uczniowie: I miejsce Hanna Balcerzak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyninie – opiekun ks. Arkadiusz Ronowicz, II miejsce Oliwier Sielaczek – Szkoła Podstawowa nr 1 – opiekun katecheta Dorota Stępniak. Dziękujemy także za udział w konkursie Oliwii Kurkowskiej oraz Agacie Kotfasińskiej, które zajęły III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

7. Od dzisiaj rozpocznie się Kurs Przedślubny. Kurs obejmuje 4 niedzielne spotkania o godz. 18.00 w salce parafialnej. Kolejne spotkania odbędą się w miesiącu maju.

8. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na wsparcie dzieła misyjnego kościoła. Wpłynęło 1646 złotych. Bóg zapłać!

9. Spotkanie Rad Parafialnych odbędzie się w środę o godz. 19.00.