AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 6 listopada 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie organizuje w dniu 3 grudnia 2022 roku wyjazd do Torunia na uroczystość 31 rocznicy powstania Radia Maryja. Koszt pielgrzymki wyniesie około 70 złotych. Zapisy u pani Ewy w zakrystii oraz u pani Marii pod numerem telefonu 720 – 052 – 474.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy par. św. Marcina organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do Nidzicy, Działdowa, Gietrzwałdu, Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki i Ostródy. Wyjazd 30 czerwca o godz. 6.00. Koszt 570 złotych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

5. W przyszłą niedzielę, 13 listopada o godz. 17.00 odbędą się Strażackie Zaduszki Powiatu Gostynińskiego. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. kanonik Andrzej Zakrzewski, diecezjalny kapelan strażaków. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych strażaków.

6. 19 listopada (sobota) w godzinach od 10.00 do 12.00 w naszej parafii będziemy gościć relikwie Carlo Acutisa. Więcej informacji o programie adoracji w przyszłą niedzielę. Już teraz zapraszamy dzieci i młodzież.

7. 20 listopada na sumie o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia naszych organów. Więcej informacji za tydzień.

8. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

9. Dzisiaj poświęciliśmy opłatki wigilijne, które Pan Organista w tym tygodniu rozpocznie roznosić do naszych domów. Zechciejmy go przyjąć życzliwie i serdecznie, pamiętając, że ofiara złożona przy tej okazji jest formą wynagrodzenia za jego posługę w naszej parafii. W tym tygodniu Pan Organista będzie chodził od godz. 12.00:
8 listopada we wtorek – Marianów, Kleniew, Leśniewice Małe, Lisica, Brzozówka
11 listopada w piątek – Sierakówek, Piechota
12 listopada w sobotę – Leśniewice, Lipa, Sałki, ul. Zakładowa domy prywatne.