AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 29 października 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 11.00. O godz. 10.30 wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

3. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00. Od 2 do 8 listopada po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec i modlić się będziemy w wypominkach jednorazowych. Po różańcu odprawimy Mszę Świętą (około godz. 18.15. w intencji wszystkich wymienianych w wypominkach jednorazowych). Zapraszamy wszystkich na modlitwę za naszych bliskich zmarłych! W tych dniach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. 2 listopada jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

5. Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Do chorych będziemy jeździć od godz. 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą o godz. 17.00; spowiedź od godz. 16.00.

6. Sobota, 4 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7.00. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji KŻR.

7. W dniu 4 listopada o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich Pielgrzymów Skępskich na wspólną Modlitwę Różańcową za zmarłych pielgrzymów. Różaniec odmówimy na cmentarzu św. Jakuba przy grobach naszych Księży Męczenników.

8. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 17.00.

9. Dzisiaj, po Mszy Świętej i różańcu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. 12 listopada zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 12.30. 19 listopada zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 12.30.