Ogłoszenia Parafialne

V niedziela zwykła 7.02.16

 1. Dziś w kościele rozpoczęcie 49. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Według badań Głównego Urzędu Statystycznego alkoholizm jest przyczyną co piątego rozwodu. Coraz częściej po alkohol sięgają kobiety i osoby niepełnoletnie. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu. Zachęcamy również do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości. (będzie wyłożona na stoliku
  z tyłu kościoła od Środy Popielcowej).
 2. Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem w Kościele okres pokuty. Msze św.  z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy – o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Polega on na tym, że spożywamy jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa razy lekko się posila. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci. Post ścisły – osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych
 4. Druga środa każdego miesiąca to w naszej parafialnej wspólnocie dzień modlitwy w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Modlitwa różańcowa godz. 16.30. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie dla członków oraz sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 5. W czwartek – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św.
 6. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych  o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci jak co roku będzie pamiątka udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez homilii. 
 1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy również do podjęcia innych praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
 2. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.
 3. W sobotę 27 lutego organizujemy  wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 10.00. W programie udział we mszy św. ze święceniami Biskupa Mirosława Milewskiego w płockiej katedrze, następnie przejazd do Czerwińska. W programie zwiedzanie sanktuarium oraz udział w Misterium.  Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Wojciecha lub p. Ewy
 4. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama. p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii.

Dodaj komentarz