Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela zwykła 31.01.16 r.

  1. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Za życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy wszystkim serdecznie podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Jeśli gdzieś nie byliśmy, kogoś np. nie zastaliśmy,  a rodzina pragnie spotkać się z kapłanem na wspólnej modlitwie, serdecznie prosimy o indywidualne zgłoszenia w tym tygodniu. Podsumowanie duszpasterskie kolędy – za tydzień.
  2. Od jutra msze św. rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 17.00. Kancelaria parafialna również czynna wg wcześniej ustalonego porządku.
  3. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na liturgię przynosimy świece, zwane gromnicami. Pobłogosławione podczas liturgii, mają przypominać nam o Jezusie, Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
  4. To także Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego i do życia konsekrowanego. Pamięcią modlitewną otoczmy o. Łukasza Kwiatkowskiego oraz naszą zakrystiankę, p. Ewę – wdowę konsekrowaną. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w to święto na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
  5. We wtorek o godz. 18.00 msza św. i spotkanie dla wdów i wdowców. Serdecznie zapraszamy.
  6. W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania. Proszono nas o możliwość dłuższego czasu adoracji. Najświętszego Sakramentu. Dlatego od najbliższego czwartku adoracja będzie po wieczornej mszy św. do godz. 20.00. Zakończymy ją błogosławieństwem i odśpiewaniem Apelu jasnogórskiego. W Pierwszy Piątek przed południem odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian – od godz. 9.00. Adoracja NS od godz. 15.00, od 16.00 możliwość spowiedzi. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 msza św. dla KŻR i sympatyków modlitwy różańcowej. 
  8. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama. p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii.

Dodaj komentarz