W dniach 27 czerwca – 1 lipca organizujemy wycieczkę na Białoruś. Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Dzień I. 27.06.2016
Gostynin. Przejazd do Augustowa. Obiad w Restauracji LOGOS. Wyjazd na wycieczkę na Białoruś. Przejazd do Grodna. Rejs statkiem w Grodnie. Zakwaterowanie w Hotelu
w Grodnie. Obiadokolacja.
Dzień II. 28.06.2016
- Po śniadaniu: Zwiedzanie Grodna
- Kołożskaja Cerkiew XII, Zamek królewski ( Nowy Zamek) , Zamek Stefana Batorego, ( Stary Zamek), Wieża Pożarowa, Duża Synagoga, itp. Batoroóka, z poł. XVI w .Kościół i Klasztor, Brygidek, kościół pobernardyński, Apteka Jezuicka, Krzywa Oficyna z XVII w.
- Zwiedzanie muzeum, pomnika i grobu Elizy Orzeszkowej. Grodno to miasto, któremu Eliza Orzeszkowa poświęciła 41 lat swojego życia. Wśród unikalnych zakątków miasta jest miejsce, które ma swój własny, niepowtarzalny urok, to ulica Elizy Orzeszkowej. Do tej pory na tej ulicy stoi dom, w którym mieszkała pisarka przez 16 lat, aż do swojej śmierci. Teraz służy jako dom – muzeum Orzeszkowej, gdzie można zobaczyć zachowane jego wnętrza. W miejscu tym pisarka napisała utwory: „Melancholik”, „Australijczyk”, „Ad Astra”, „Argonauci” oraz „ Gloria Victis”.
- Przejazd do miejscowości Wasiliszki. Zwiedzanie kościoła, w którym był ochrzczony Czesław Wydrzcyki ( Czesław Niemen).
- Przejazd do Lidy. Zwiedzanie Lidy: zabytki i rycerskie festiwale od wielu lat są wizytówką miasta na rzece Lideje. Miasto założone w 1323 r. przez wielkiego księcia litewskiego Gedymina szybko rozwijało się i było jednym z największych w Wielkim Księstwie Litewskim w XIV-XVI wieku.
- Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lidzie
Dzień III. 29.06.2016
- Po śniadaniu, przejazd do miejscowość Mir
- Zwiedzanie kompleksu zamkowego Mir. Zamek zbudowany z I poł. XVI w. Jego wyrazisty architektonicznie wygląd, potężne mury i wieże, wyłożone kamieniem wewnętrzny dziedziniec oraz muzealna ekspozycja w północnej części zamku pozostawia niezapomniane wrażenie. Był Mickiewiczowską wizją ,,Zamku Horeszków”. Zamek jest zaliczany do światowego kulturalnego i przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO. W skład kompleksu wchodzą: zamek-muzeum z XVI – XX w. z 39 pełnowartościowymi ekspozycjami, wały ziemne, malownicze parki ze stawem, kaplica-grobowiec książąt Swiętopełk-Mirskich.
- Przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Nieświeżu z XVI – XIX wieku. Położony w północno-wschodniej części miasta, w otoczeniu stawów rzeki Uszy. Od 1583 do 1939 roku Pałac był rezydencją potężnego rodu książąt Radziwiłłów i był centrum ordynacji. Przez ponad 400 lat swojej historii Pałac był przebudowywany w różnych stylach architektonicznych: renesansu i klasycyzmu, baroku i rokoko, neoklasycyzmu. Zespół pałacowo-parkowy jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
- Przejazd do Nowogródka. Zakwaterowanie w Hotelu, Obiadokolacja i nocleg
Dzień IV. 30.06.2016
- Po śniadaniu zwiedzanie Nowogródka
- Dom – muzeum Adama Mickiewicza w Nowogródku – wystawy biograficzne. Odrestaurowany dom rodzinny z początku XIX wieku wraz z budynkiem gospodarczym, stodołą, altanką. Muzeum znajduje się na liście dziedzictwa historycznego i kulturowego Republiki Białoruś.
- Zwiedzanie miasta Nowogródek. W Nowogródku zachowały się interesujące zabytki. Cerkiew Św. Mikołaja (1780, przebudowana w XIX wieku z dawnego Kościoła Franciszkanów) i budynek klasztorny na ulicy Grodzieńskiej. W centrum miasta zachował się barokowy kościół Dominikanów z XVIII wieku, odbudowany po pożarach w 1751 i 1831 roku. Budynek klasztoru nie zachował się. W latach 1807-15 w szkole przy klasztorze uczył się Adam Mickiewicz. Ponadto zobaczymy domy kupców i rzemieślników, a także część stoisk z początku XIX wieku z tradycyjną klasyczną kolumnadą.
- Podczas zwiedzania odwiedzamy Wzgórze Zamkowe, gdzie są ruiny niegdyś majestatycznego i groźnego Zamku Nowogródskiego (Zamek Mendoga), który został założony w XIII wieku.
- Przejazd do Zaosia – dworku w którym wychowywał się Adam Mickiewicz. Jezioro Świteź. Powrót do Nowogródka, obiadokolacja, czas wolny, nocleg
Dzień V. 01.07.2016
Po śniadaniu przejazd do Grodna. Czas wolny na zakupy. Wyjazd do Augustowa. Obiadokolacja w Restauracji Logos w Augustowie. Powrót do Gostynina.
Cena: 1370zł /os – minimalnie 40 osób
Świadczenia zawarte w cenie:
– 1 nocleg w Grodnie
– 1 nocleg w Lidzie
– 2 noclegi w Nowogródku
– 4 śniadania
– 4 obiadokolacje
– ubezpieczenie
– wizy na Białoruś
– opieka Pilota
– usługi przewodnickie
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– 2 obiady w Restauracji LOGOS
W cenie zawierają się również wszystkie opłaty za drogi, pasażerowie będą objęci NWW do 10000 zł na osobę
Zapisy u ks. Proboszcza. Przy zgłoszeniu wpłacamy 200 zł zaliczki
zdjęcia w kolejności:
1. Katedra w Grodnie
2. Tablica w kościele w Wasiliszkach – Czesława Niemena
3. Zamek w Mirze
4. Tablica w kościele w nowogródku, gdzie był ochrzczony Adam Mickiewicz
5. Ołtarz główny w kościele p.w. św. Mikołaja w Mirze – parafia ks. Aleksandra
6. Przed muzeum w Zaosiu
{gallery}bialorus{/gallery}