X Niedziela zwykła 7 czerwca 2015 r.

 1. Dziś Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Modlitwami i ofiarami, składanymi po mszach św. do puszek, wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum wdzięczności Polaków. Jej poświęcenia ma dokonać za rok papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży.
 2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne Bóg zapłać: Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze: mieszkańcom Sierakówka
  i Kleniewa oraz mieszkańcom ulic: Żeromskiego, Prusa, Jagiellończyka, Figielskiego, Święcickiego oraz Sadownika. Bóg zapłać za świadectwo wiary i modlitwy. Dziękujemy bardzo serdecznie Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad porządkiem podczas procesji. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Zakładu pogrzebowego „Kieszkowska” za pomoc przy budowie ołtarzy i udostępnione nagłośnienie.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną eucharystię na godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek. przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego zbawienia. Oktawę zakończymy procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy Asystę oraz dziewczynki sypiące kwiatkami.
 4. Codzienne nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św. Dziś – po sumie wraz z procesją.  
 5. Bp Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii  w czwartek 18 czerwca. Jutro i w czwartek o godzinie 18. próby przed bierzmowaniem
 6. We wtorek o godz. 18 Msza św. dla wdów i wdowców, a po niej spotkanie w salce.
 7. Również we wtorek o godz. 18.00 poświęcenie pól w Sierakówku. W Strzałkach w środę o godz. 19.00.
 8. W druga środę każdego miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Różaniec o godz. 16.30, msza św. i nowenna do MB Nieustającej pomocy.  
 9. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla lektorów.
 10. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 11. W sobotę, 13 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo fatimskie – różaniec i procesja o godz. 19.30. Prosimy przynieść świece.
 12. Przywitanie w naszej diecezji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w sobotę 20 czerwca w Pułtusku.
 13. Kontynuujemy akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Podpisy zbieramy jeszcze dziś i w następną niedzielę. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL.
 14. Festiwal Młodych odbędzie się w dniach 3 – 6 lipca w Płocku. W programie znajdą się warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl lub u księży.
 15. W związku z ŚDM nadal zachęcamy do przyjmowania młodych w naszych domach. Tych, którzy wyrazili taką gotowość podczas kolędy, prosimy o kontakt z ks. w zakrystii lub kancelarii. Potrzeba wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.
 16. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 12 lipca wyjazd do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy lub p. Marii (720 – 052 – 474) Wyjazd o godz. 5.00.
 17. W ubiegłą niedzielę odbył się kiermasz ciast przygotowany przez ministrantów. Dochód z kiermaszu wyniósł 705 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli ofiarami kiermasz, oraz rodzicom, którzy przygotowali pyszne wypieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *