Uncategorized

X Niedziela zwykła 7 czerwca 2015 r.

 1. Dziś Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Modlitwami i ofiarami, składanymi po mszach św. do puszek, wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum wdzięczności Polaków. Jej poświęcenia ma dokonać za rok papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży.
 2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne Bóg zapłać: Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze: mieszkańcom Sierakówka
  i Kleniewa oraz mieszkańcom ulic: Żeromskiego, Prusa, Jagiellończyka, Figielskiego, Święcickiego oraz Sadownika. Bóg zapłać za świadectwo wiary i modlitwy. Dziękujemy bardzo serdecznie Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad porządkiem podczas procesji. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Zakładu pogrzebowego „Kieszkowska” za pomoc przy budowie ołtarzy i udostępnione nagłośnienie.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną eucharystię na godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek. przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego zbawienia. Oktawę zakończymy procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy Asystę oraz dziewczynki sypiące kwiatkami.
 4. Codzienne nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św. Dziś – po sumie wraz z procesją.  
 5. Bp Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii  w czwartek 18 czerwca. Jutro i w czwartek o godzinie 18. próby przed bierzmowaniem
 6. We wtorek o godz. 18 Msza św. dla wdów i wdowców, a po niej spotkanie w salce.
 7. Również we wtorek o godz. 18.00 poświęcenie pól w Sierakówku. W Strzałkach w środę o godz. 19.00.
 8. W druga środę każdego miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Różaniec o godz. 16.30, msza św. i nowenna do MB Nieustającej pomocy.  
 9. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla lektorów.
 10. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 11. W sobotę, 13 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo fatimskie – różaniec i procesja o godz. 19.30. Prosimy przynieść świece.
 12. Przywitanie w naszej diecezji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w sobotę 20 czerwca w Pułtusku.
 13. Kontynuujemy akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Podpisy zbieramy jeszcze dziś i w następną niedzielę. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL.
 14. Festiwal Młodych odbędzie się w dniach 3 – 6 lipca w Płocku. W programie znajdą się warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl lub u księży.
 15. W związku z ŚDM nadal zachęcamy do przyjmowania młodych w naszych domach. Tych, którzy wyrazili taką gotowość podczas kolędy, prosimy o kontakt z ks. w zakrystii lub kancelarii. Potrzeba wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.
 16. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 12 lipca wyjazd do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy lub p. Marii (720 – 052 – 474) Wyjazd o godz. 5.00.
 17. W ubiegłą niedzielę odbył się kiermasz ciast przygotowany przez ministrantów. Dochód z kiermaszu wyniósł 705 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli ofiarami kiermasz, oraz rodzicom, którzy przygotowali pyszne wypieki.

Dodaj komentarz