Ogłoszenia Parafialne

X niedziela zwykła 9.06.13 r.

 

  1. Codziennie przez cały czerwiec po mszy św. popołudniowej, ok. godz. 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”.
  2. W Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemie i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Prosimy sołtysów naszych wiosek o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
  3. W dzisiejszą niedzielę w godzinach 6. 45 – 12. 30, w naszej parafii odbywa się zbiórka odzieży używanej przeprowadzona przez Caritas Diecezji Płockiej oraz spółkę APP Recykling. Akcja polega na zebraniu jak największej ilości czystej, niepotrzebnej, zalegającej strychy i garderoby odzieży, mogą być także kołdry, pierzyny, firany, zasłony, dywany, chodniki oraz powiązane parami buty. Złożone dary będą powtórnie wykorzystane i przerobione, a Caritas otrzyma 40 gr za każdy zebrany kilogram. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego Caritas w Płocku i Pułtusku. Zachęcamy do udziału w zbiórce i dziękujemy za dar serca.
  4. Od czerwca obowiązują nowe zasady rozdawania darów przez Caritas Polska. Wszystkich, którzy są zainteresowani udziałem w programie korzystania z darmowych darów żywnościowych zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo czerwcowe w dniu 14 czerwca. Podane będą wówczas nowe zasady korzystania z pomocy Caritasu. 
  5. W środę msza św. o intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  6. Cieszymy się, że odbędzie się pielgrzymka do Sanktuariów Podlasia Północnego – m.in. Święta Woda, Różanystok, Sokółka(6 – 7 lipca). Prosimy o wpłacanie zaliczki 50 zł do przyszłej niedzieli.  
  7. Pielgrzymka do Obór odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00.
  8. „Polska Copacabana” – to tytuł dorocznego Festiwalu Młodych, który w dniach 5-8 lipca odbędzie się na plaży nad Wisłą w Płocku. Jest on adresowany m.in. do młodych osób, które nie mogą wziąć udziału w 28. Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. W programie imprezy są m.in. koncerty i warsztaty. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl oraz na naszej stronie parafialnej lub u księży.

 

Dodaj komentarz