Ogłoszenia Parafialne

XXIV niedziela zwykła 13.09.15 r.

  1. Dożynki gminne w Sokołowie rozpoczną się dziś Mszą św. godz. 11.00. Pan Wójt i ks. Proboszcz z Sokołowa serdecznie zapraszają.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 17.30 kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec. 
  3. W Kościele rozpoczynamy dziś V Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  4. Tydzień Wychowania zbiega się w naszej diecezji z Uroczystością św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, która przypada  w piątek 18 września. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa ku czci ich patrona.
  5. W czwartek na spotkanie ze św. Stanisławem Kostką zapraszamy młodzież gimnazjalną. O godz. 17.00 msza św., po niej nabożeństwo do św. Stanisława Kostki. Dla uczniów klas III będzie to spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. 
  6. W piątek 18 września na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Podczas mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I. Po mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii św. Dzieci i młodzież zachęcany do spowiedzi, by z czystym sercem wkroczyły w nowy rok szkolny.
  7. W sobotę 19 września, XXXII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Wyjazd dzieci o godz. 7.30. Młodzież wyjeżdża wspólnie z par. św. Marcina o godz. 12.30. Zapisy na wyjazd u katechetów do najbliższej środy.
  8. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by dzieci i młodzieży gromadziły się na swoich mszach św. Dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
  9. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami zgłaszają się do ks. Marka – opiekuna ministrantów. Młodzież zachęcamy do włączenie się do zespołu muzycznego lub do Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy również na spotkania przygotowujące do uczestnictwa w ŚDM. Dorosłych zapraszamy do chóru parafialnego.

10. Wczoraj w naszej parafii gościliśmy Znaki ŚDM – Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z Parafialnego Biura ŚDM, młodzieży oazowej, zespołowi Nivhar, i wszystkim, którzy uczestniczyli w powitaniu oraz czuwaniu modlitewnym przy Krzyżu i Ikonie oraz uczestnikom Drogi Krzyżowej.  

11. Przypominamy, że miejscem udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności dla dzieci z klas III i kandydatów do bierzmowania najpóźniej do końca września.

12. Dyrektor połockiego Ośrodka naukowo-badawczego UKSW w Warszawie zachęca do studiów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dokładne informacje – w gablocie.

 

 

Dodaj komentarz