Dzień 1 Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Warszawie skąd o godzinie 22.20 nastąpi wylot do Bejrutu. Po przylocie do Libanu przejazd do hotelu w Bejrucie.
Dzień 2 Harissa – Jeita – St. Charbel Annaya – Bkerke – Po śniadaniu w hotelu przejazd do sanktuarium Matki Bożej Libańskiej. Sanktuarium to położone jest 650 metrów nad poziomem morza, jest ważnym miejscem pielgrzymek dla muzułmanów i chrześcijan. Następnie zobaczymy mozaikę św. Pawła i Jeita Grotto – światowej sławy jaskinię, w której cuda natury podziwia się na dwóch poziomach podczas spaceru. Miejsce to znalazło się w finale konkursu Nowych Siedmiu Cudów Natury. Dalej tego dnia nastąpi przejazd przez góry do Annaya – klasztoru św. Maruna (główne miejsce pielgrzymkowe związane ze św. Charbelem Machlufem) tam znajduje się grób Świętego oraz pustelnia św. Piotra i Pawła. Św. Charbel spędził tam ostatnie lata swojego życia. Następnie udamy się do Bkerké, gdzie zobaczymy rezydencję Katolickich Patriarchów. Powrót do hotelu.
Dzień 3 Deir El Qamar – Beit Eddine – Zahle – Śniadanie w hotelu i następnie przejazd do Deir El Qamar, gdzie nawiedzimy kościół Pani na Górze (Sayidet El Talle). Następnie zwiedzimy Pałac Beiteddine , który jest jednym z najważniejszych elementów historii Libanu. Oprócz swoich historycznych korzeni w Pałacu Beiteddine każdego lata organizowany jest jeden z największych festiwali muzycznych w Libanie. Pałac zbudowany w XIX wieku był wykorzystywany jako rezydencja rządowa Imperium Osmańskiego. Kiedy Liban został skolonizowany przez Francję po I wojnie światowej, pałac był wykorzystywany przez władze francuskie jako miejsce administracyjne, a po uzyskaniu przez Liban niepodległości w 1943 r. Stał się miejscem letniej rezydencji prezydenta Libanu. Obecnie pałac jest muzeum odwiedzanym przez turystów. Dalej tego dnia udamy się do Zahle miasta poezji i wina, największego miasta chrześcijańskiego na Bliskim Wschodzie. W okolicy tego miasta odbędziemy wycieczkę po winnicy Ksara i będziemy mieli możliwość degustacji wina. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 4 Baalbeck- Bechouat
Tego dnia po śniadaniu udamy się do Baalbeck, gdzie odwiedź słynną świątynię Jowisza, jeden z największych cudów starożytnego świata. Monumentalna świątynia sprzed dwóch tysięcy lat stoi na szczycie trzech tysięcy ton kamiennych bloków. Tego dnia będziemy także w kościele, w którym znajduje się figura Matki Boskiej z Pontmain. Przejazd z powrotny do hotelu na nocleg.
Dzień 5 Kozhayya – Cedry – Dolina Qadisha
Śniadanie, a po nim udamy się do doliny Qadisha odwiedzić klasztor Świętego Antoniego w „Quzhayya”, gdzie znajduje się pierwsza drukarnia na Bliskim Wschodzie. Dolina Qadisha jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znana jest z wykutych w skale klasztorów i kaplic po bokach, jednym z największych jest klasztor Św. Antoniego, który został założony w XVII wieku przez zakon libańskich maronitów. Wizyta w kościele, który jest wbudowany w ścianę skalną na dziedzińcu klasztoru, a także małe muzeum, pod którym przechowywane są artefakty z przeszłości klasztoru. Następnie zobaczymy Cedry Libanu – najstarszy las cedrowy, którego drzewa są symbolem kraju i jest uważany za prawdziwe cedry Pana „Arz el Rab”. Jeśli czas na to pozwali udamy się do rodzinnego miasta Św. Charbela – Bkaakafra. W czasie przejazdu do Dimana zobaczymy wspaniały widok Kadishy – Doliny Świętych. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6 Byblos – St. Rafca – St. Hardini
W tym dniu po śniadaniu przejedziemy do Byblos. Odwiedzimy tam Stary Port, Stare Miasto z Rynkiem i Katedrą św. Jana Marca. Dalej udamy się na stanowisko archeologiczne Byblos, Stary Suk oraz Zamek Byblos. Odbędziemy wycieczkę łodzią, przejedziemy do Kfifan i odwiedzimy sanktuarium św. Neemata Allaha Hardiniego, kanonizowanego przez św. Jana Pawła II, oraz grób błogosławionego św. Estephana Nehme. Następnie przejedziemy do Jrabty aby nawiedzić grób św. Rafki w klasztorze św. Józefa. Zobaczymy także miejsce, w którym mieszkała St. Rafqa. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 7 Sidon – Maghdouche – Tyre
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Sidon, gdzie zobaczymy Zamek Morski i Stary Rynek oraz odwiedzimy Khan Al Franj. Sidon jest jednym z najstarszych nadmorskich miast, jego stare miasto, zachowało swoje starożytne pochodzenie, nadal funkcjonuje jako prawdziwy rynek. Małe drzwi pośrodku suku prowadzą do świątyni, w której podobno spotkali się apostołowie Piotr i Paweł w 58 r. Kontynuuj naszą trasę odwiedzimy świątynię Naszej Pani w Maghdouche. Zgodnie z tradycją Święta Dziewica towarzyszyła swojemu Synowi, gdy podróżował do Tyru i Sydonu. Żydom nie wolno było wchodzić do miast pogańskich. Sidon był miastem kananejskim, a zatem pogańskim. Właśnie dlatego Maryja czekała na Syna w tej grocie przy rzymskiej drodze prowadzącej z Jerozolimy do wybrzeża Libanu. Czekała w modlitwie i medytacji, od której pochodzi nazwa Matki Bożej Czekającej – „al Mantara”. Następnie przejedziemy do Tyru aby zwiedzić to miasto. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.
Dzień 8 Bejrut
Po śniadaniu, wycieczka po centrum Bejrutu. Zaczniemy od Suku. Ponad 200 sklepów i 25 restauracji. Suki od zawsze znajdowały się w handlowym sercu Bejrutu. My odwiedzimy tradycyjny obszar centrum biznesu, finansów, kultury i rozrywki, którego rekonstrukcja uważana jest za jedno z najbardziej ambitnych współczesnych wydarzeń. Nawiedzimy Katedrę Świętego Jerzego oraz Pigeon Rocks of Raouche – oszałamiający naturalny punkt orientacyjny, dwie ogromne formacje skalne, które stoją jak gigantyczne wartowników. Tego dnia zwiedzimy także Muzeum Narodowe.
Dzień 9
01:00 w nocy transfer na lotnisko w Bejrucie skąd o godzinie 03:40 nastąpi wylot powrotny do kraju. Zakończenie pielgrzymki na lotnisku w Warszawie.
Cena: 2180 PLN + 680 USD
Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 PLN na konto biura – pozostała kwota najpóźniej na 31 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 października 2019 r. tel: +48 608 300 462
Termin wyjazdu:
11 – 19. 02. 2020 r.
Cena obejmuje:
• przelot samolotem Warszawa–Bejrut–Warszawa,
• transfery lotniskowe,
• przejazdy autokarowe na terenie Libanu
• zakwaterowanie w hotelu – pokoje 2,3 osobowe,
• śniadania od 2-go do 8-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 8-go dnia,
• opiekę pilota, przewodnika miejscowego i kapłana,
• ubezpieczenie KL, NNW i BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie obejmuje:
• opłat związanych z realizacją programu (m. in.: bakszyszu, biletów wstępu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. $90/os.) – płatne pilotowi na terenie Izraela),
• dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 280 USD/os. za cały wyjazd,
• napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.
UWAGA!
• paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
• msze na terenie Libanu będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
• uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (płatne 240 PLN/os. przed podpisaniem umowy),
• dopuszczalny bezpłatny bagaż to: 20kg – bagaż główny oraz 8kg – bagaż podręczny,
• program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
• ilość uczestników jest ograniczona,
• godziny odlotów mogą ulec zmianie.