Aktualności

Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne

PANIE,  NASZ BOŻE PRZYMNÓŻ NAM WIARY

Drodzy mieszkańcy parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie  

         Przeżywamy kolejny Wielki Post. Jest to czas przygotowania do Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, a zarazem czas wyciszenia,  pokuty
i nawrócenia. Kolejny raz rozważamy Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

 

         Wielu z nas czuje gorycz krzywdy, niesprawiedliwości, biedy, wyzysku, bezrobocia, choroby, samotności. Ponadto dochodzą jeszcze nasze słabości, grzechy, wady, złe przyzwyczajenia. To wywołuje często bezmiar cierpienia, lęku, bezradności. A przecież chrześcijanin to człowiek radości i nadziei. Czas powrócić do Boga! Czas uporządkować sprawy swojego sumienia. Czas umocnić swoją więź z Chrystusem.

         „Głodny myśli, że najbardziej potrzebuje chleba… Spragnionemu wydaje się, że woda jest jego ocaleniem… Chory myśli, że zdrowia pragnie najbardziej…”Ale największym pragnieniem serca jesteś Ty nasz Boże.

         W przeżywaniu tej prawdy pomogą nam REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Chcemy w tym czasie zastanowić się: Jak w moim życiu mogę naśladować życie Jezusa Chrystusa i stawać się Jego uczniem. Mówiąc inaczej: Jak dobrze żyć w obecnym świecie, który proponuje nam zupełnie inne postawy i „wartości” niż Jezus Chrystus. Chcemy też otoczyć troską nasze życie, które jest bezcennym darem Bożym. Nie tylko to życie naturalne ale i nadprzyrodzone, którego udziela nam Bóg przez swoją łaskę. W czasie tych Rekolekcji taką myślą przewodnią  będą  słowa prośby  apostołów: „ PANIE PRZYMNÓŻ NAM WIARY” /Łk 17,5/.

         Jezus mówi do nas: „Nie lękaj się niczego. Ja zawsze jestem z Tobą. We mnie znajdziesz ukojenie wszelkich niepokojów i lęków” [por. Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki 7.06.1997].

         Z radością przyjąłem zaproszenie od waszego ks. Proboszcza Sławomira Wiśniewskiego  do przeprowadzenia rekolekcji w waszej parafii.

         Zapraszam wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i życzę Wam i sobie owocnych  i pięknych przeżyć.

                                                                     SZCZĘŚĆ BOŻE

                                                                                    O. ANTONI SOWA  OMI       

                                                                                 

Dodaj komentarz