Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Pamiętamy o stanie wojennym

W 34. rocznicę wprowadzenie stanu wojennego w Polsce wraz z gostynińską „Solidarnością”, która poprosiła o mszę św. modliliśmy się za tych, którzy ofiarowali swoje życie w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę, a szczególnie za ofiary stanu wojennego w Polsce.

 

Mszy św. kończącej zarazem nasze parafialne rekolekcje adwentowe przewodniczył Proboszcz, ks. Sławomir Wiśniewski. Wraz z nim koncelebrował eucharystię w intencji Ojczyzny dziekan dekanatu gostynińskiego, ks. kanonik Ryszard Kruszewski. Honorowymi uczestnikami modlitewnego spotkania byli: Paweł Kalinowski, burmistrz Gostynina, włodarz gminy Gostynin, Edmund Zieliński i Tomasz Lewandowski, przewodniczący Rady Gminy oraz wicestarosta Jan Krzewicki z małżonką. Oprawę liturgiczną sprawowali członkowie gostynińskiej „Solidarności”. Dziękując za dar wolnej Ojczyzny otaczaliśmy modlitwą tych, którym w latach komunistycznego zniewolenia nie zabrakło odwagi wtedy, gdy nie była ona tania – zagrażała często utratą pracy, rodziny, zdrowia, a nierzadko życia.

„W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego chcemy pielęgnować pamięć o ofiarach represji, szczególnie pamięć o zamordowanych górnikach kopalni „Wujek”, o zamordowanym bł. ks. Jerzym Popiełuszce i kilkunastu księżach, o ponad 10 tysiącach internowanych i osadzonych w więzieniach, o 2 tysiącach internowanych „szkolonych” w zimowych warunkach roku 1982 na poligonach specjalnych obozów wojskowych, o prześladowanych i nękanych, o tysiącach wykształconych, uzdolnionych Polaków zmuszonych do emigracji z paszportem w jedną stronę, bez możliwości powrotu do ojczyzny – czytała w komentarzu do mszy św. Barbara Gierula, przewodnicząca Solidarności oświatowej.

Homilię wygłosił rekolekcjonista ks. Aleksander Sewatianowicz. Nawiązał w swoim słowie do rocznicy stanu wojennego, wspominał  też swoje białoruskie doświadczenia, gdy jako dziecko wraz z rodzicami przeżywał ten wyjątkowy moment w naszej Ojczyźnie, mieszkał zaledwie 6 km od granicy. Ks. Aleksander podsumował także rekolekcje podkreślając, że trwanie przy Bogu i otwieranie się na Boże miłosierdzie, to fundament naszej chrześcijańskiej postawy i przebaczenia. I to podkreślał – pamiętać, ale przebaczyć i modlić się o dar wybaczenia oraz wolnej ojczyzny.

{gallery}solidarnosc/34sw{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 55
W tym tygodniu: 503
Archiwa