Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

 

Czwarta Niedziela Wielkanocna jest w liturgii nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. To dzień rozpoczynający w kościele powszechnym Tydzień Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej parafii gościły tego dnia siostry Służebniczki z Konstancina. Dzieliły się tajemnicą swojego powołania.

 

 

 

Na niedzielnych mszach świętych siostry opowiadały o założycielu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – błogosławionym Edmundzie Bojanowskim i wiele mówiły o powołaniu: „Miał otwarte serce dla innych ludzi, wychodził do chorych i cierpiących” – tak krótko można podsumować założyciela zgromadzenia. 

Siostra Hiacynta podzieliła się z wiernymi swoim świadectwem powołania. Będąc młodą dziewczyną myślała o założeniu rodziny, o mężu i dzieciach. Kochała wolność i życie towarzyskie: „Przez trzy lata błądziłam, schodziłam z Bożej drogi. Pewnego dnia usłyszałam głos Jezusa, który mówił – Pójdź za mną. Tłumaczyłam Bogu, że mam swoje marzenia i do zakonu nie chcę iść”.

Wówczas dla młodej dziewczyny ważniejsze były imprezy do rana i zabawy z przyjaciółmi:  „Droga ta doprowadziła do mojego dna, a życie straciło sens. Pomogły mi rekolekcje i tam wszystko się zaczęło, Jezus uwolnił mnie z błota. To jest największy przyjaciel” – mówiła siostra Hiacynta.

Początkowo rodzice nie byli zadowoleni z decyzji wstąpienia do zakonu, dopiero z czasem zrozumieli, że ich córka jest szczęśliwa i wybrała dobrą drogę. Tuż przed ślubami wieczystymi rodzice pobłogosławili z radością swoją pociechę.

Bóg prowadzi każdego inną drogą i ma dla każdego z nas inny plan – przekonywała siostra i życzyła, aby każdy odnalazł drogę swojego powołania.

Wraz z siostrami nasza wspólnota parafialna dziękowała za wszystkie powołania z naszej parafii m.in. ks. Piotra Oszczyka oraz o. Łukasza Kwiatkowskiego a także modliła się o nowe,  gorliwe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.  

{gallery}siostry{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 8
W tym tygodniu: 133
Archiwa