Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2016

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
 2. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.
 3. Dziś nabożeństwo majowe o 17.15, a codziennie ok. godz. 17.30 po wieczornej Eucharystii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Dla dzieci są pamiątki udziału w nabożeństwie. Zachęcamy także do śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych w mieście i na wioskach przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.
 4. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją po mszy św. o godz. 17.00
 5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństwa majowego odmawiamy Nowennę przygotowującą do tej uroczystości.  
 6. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Wielkanocny, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi przystąpienia do spowiedzi świętej raz do roku i przyjęcia w okresie wielkanocnym Komunii świętej.
 7. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej przybywa do naszego dekanatu już w sobotę 14 maja. Peregrynacja zaczyna się od par. św. Marcina. Do nas przybędzie tydzień później. Wszystkich mieszkańców naszej parafii serdecznie zachęcamy do udekorowania ulic, krzyży, figurek a także domów i mieszkań. Niech będzie to świadectwo naszej wiary i miłości do Maryi. Po mszach św. możemy zaopatrywać się w materiały dekoracyjne. Zaplanujmy również swój czas. Może warto poprzekładać zajęcia. To zapewne jedyne w życiu, niepowtarzalne doświadczenie.
 8. W związku z nawiedzeniem będą zmienione godziny mszy św. w niedzielę 22 maja. Są podane w folderze. Prosimy o kontakt tych, którzy zamawiali intencje, byśmy uzgodnili te zmiany.
 9. W zawiązku z nawiedzeniem czekają nas wydatki – choćby na udekorowanie ulic, placu przy kościele czy samej świątyni. Trudno oczekiwać finansowych wydatków tylko od mieszkańców tych ulic. Stąd serdeczna prośba. Ofiary składane na tacę w niedziele 8 i 15 przeznaczamy na ten cel.
 10. Bardzo nam zależy, by do każdego domu dotarł folder nawiedzenia i pamiątkowy obraz. Przykro, że jeszcze jest wiele ulic, na które nie ma kto ich roznieść. Bardzo serdecznie prosimy  kogoś z mieszkańców wiosek i ulic – na drugiej stronie.  Nie wierzę w to, by nikt nie mógł tego uczynić. Trochę dobrej woli i czasu. Możemy dziś po mszach św. pobrać materiały z kancelarii i dziś lub w najbliższych dniach zanieść do naszych sąsiadów.  Pozostały jeszcze ulice, na które trzeba roznieść foldery i obrazy: Drzewce, Piechota, Kutnowska parzyste, Broniewskiego, Lipowa, Kolejowa, Garwatowskiego, Polna i Norwida.
 11. W konkursie wiedzy podczas VI Rajdu Rowerowego wzięło udział 21 osób– 4 odpowiedziały prawidłowo na wszystkie pytania. Wszystkie chcemy nagrodzić. Po odbiór nagrody zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 12. Przed tygodniem złożyliśmy do puszek 861.49 zł na Ukrainę. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 2
W tym tygodniu: 2
Archiwa