AktualnościOgłoszenia Parafialne

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU / 24 grudnia 2023 r. / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu i jednocześnie wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte do południa o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2. Dzisiaj, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

3. Dzisiaj o godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego kolędowania z grupą muzyczną powołaną do istnienia specjalnie na tę okazję. Zapraszamy na dwie Pasterki. Pierwszą odprawimy dla dzieci i starszych o godz. 21.00, której przewodniczył będzie ks. biskup Szymon Stułkowski. Drugą Pasterkę odprawimy tradycyjnie o godz. 24.00. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. W drugi dzień świąt, święto św. Szczepana diakona i męczennika, Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. W tym dniu modlić się będziemy za nasze Płockie Seminarium Duchowne. A ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

4. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdecznie zapraszamy do wsparcia Caritas w ich działalności charytatywnej. Ministranci pod chórem rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

5. Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Więcej informacji podamy w drugi dzień świąt.