AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 15 października 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!

3. W przykryte przez dzisiejszą niedzielę liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pierwszy taki Dzień obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku. Dzień ten ma nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale raczej na naszą modlitwę, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas rozstania z własnym potomstwem.

4. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Dorosłych każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 17.00. Mężczyzn w każdy czwartek o godz. 20.30.

7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne. A w najbliższą środę, na różańcu dla dzieci będziemy gościć ks. Adama Pergóła, kapłana naszej diecezji, który od 20 lat pełni posługę misyjną w Afryce. Serdecznie zapraszamy!

8. Bardzo dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości. Z ofiar, które pozostały ze świec wotywnych zakupiliśmy czarną kapę, która będzie nam służyła w naszej cmentarnej kaplicy. Dziękujemy p. Dobrowolskim za 6 świec woskowych na ołtarz główny i pod ołtarz NMP Częstochowskiej. P. Ewie za bursę do przenoszenia Najświętszego Sakramentu do chorych.

9. Dziękujemy za obecność w dzisiejszą niedzielę o. Łukasza Kwiatkowskiego, naszego parafianina.

10. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup parafialnych: w poniedziałek na godz. 19.00 Parafialną Radę Duszpasterską; w poniedziałek na godz. 18.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich; w czwartek na godz. 19.45 Dorosłą Liturgiczną Służbę Ołtarza; w sobotę na godz. 10.00 Scholę dziecięcą, w piątek na godz. 18.00 Chór Parafialny, w piątek na godz. 19.00 Oazę Młodzieżową; w sobotę na godz. 9.00 Młodzieżową Służbę Ołtarza.
verte
11. Przyjmujemy na roczne wypominki w intencji naszych zmarłych.