AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 8 października 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zachęcamy do udziału w codziennym różańcu po Mszy Świętej o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

2. Do końca października prosimy o złożenie deklaracji przystąpienia do uroczystości komunijnych. W listopadzie rozpoczniemy pierwsze spotkania przygotowujące do uroczystości.

3. 13 października odprawimy ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Zapraszamy na godz. 20.00.

4. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich umiejących śpiewać i grać na różnych instrumentach. Chcielibyśmy przygotować jednorazowe wydarzenie – wspólne kolędowanie przed Pasterką o godz. 21.00.

7. Bardzo dziękujemy członkom KŻR i ks. Leszkowi za obecność w dniu wczorajszym na VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca w Smardzewie.

8. Dziękujemy za Mateuszowi Rojewskiemu za ponad roczne pełnienie funkcji prezesa ministrantów. Nowym prezesem został Filip Szczypawka. Gratulujemy!

9. Od poniedziałku, 9 października przyjmować będziemy na wypominki na rok 2023 – 2024.