AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 4 września 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. We wtorek, Mszą Świętą w parafii św. Marcina o godz. 7.00 rozpocznie się 414 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 17.00.

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy Świętej.

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy chętnych do zaangażowania się we Wspólnotę Rodzin Katolickich z problemami alkoholowymi. W przyszłą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy ministrantów na spotkanie z ks. Arkadiuszem.

6. W sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy par. Miłosierdzia Bożego nastąpi wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

7. Zakończyły się prace przy wymianie okien. Czekamy obecnie na 3 witraże, 2 kolejne zostały zamówione. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za każdy nawet najmniejszy grosz na inwestycje w naszej parafii. Chcielibyśmy zamówić kolejny (szósty) witraż, który stałby się darem od całej parafii. Ofiary na niego możemy składać do puszek przy wejściu do kościoła. Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegły wtorek pomagali przy sprzątaniu kościoła.