Ogłoszenia Parafialne

I niedziela Adwentu 1.12.13 r.

 

 1. Jednocześnie rozpoczynamy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Codziennie o godz. 6.50 Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty. Serdecznie zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych.
 3. „Tyle masz, ile dasz” – tegoroczne hasło Rorat – pomysłu papież Franciszka – ma uczyć dzieci otwartości na potrzeby ubogich. Od 6 grudnia – dnia, w którym Kościół obchodzi wspomnienie św. Mikołaja – uczestnicy Rorat będą mogli przynosić do kościoła kilkugroszowe monety i wrzucać je do szklanego naczynia nazwanego „Adwentową skarbonką dobroci”. Połowa zebranej sumy przeznaczona zostanie na potrzeby najbiedniejszych w parafii. Druga połowa powędruje do kilkunastu rodzin z chorymi dziećmi. Historie niektórych z nich czytelnicy będą mogły znaleźć na stronie internetowej miesięcznika: malygosc.pl oraz w grudniowym i styczniowym numerze „Małego Gościa”.
 4. Niech w Adwencie nie zabraknie też dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Codziennie po roratach nowenna do Matki Bożej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.
 5. Od dziś Caritas Polska rozpoczyna akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli) jest naszym wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota grudnia.
  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w piątek od 15.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.
 7. W niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.
 8. Od 13 już lat w II Niedzielę Adwentu modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i wspieramy go materialnie. składając ofiary do puszek na ten cel.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy Warsztatów przygotowali ciekawe propozycje na Boże Narodzenie. Kiermasz rozpocznie się po mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do południa.
 10. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed III Niedzielą Adwentu: 13 – 15 grudnia. Poprowadzi je ks. Józef Grochowski, Salezjanin z Woźniakowa. Serdecznie zachęcamy już dziś  zaplanowania sobie czasu, by móc każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach. Program rekolekcji będzie w gablocie i na stronie internetowej.
 11. Przez ostatnie dwie niedziele wręczaliśmy parafianom obraz Jezusa Pantokratora jako pamiątkę Roku Wiary. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie uczestniczył we mszy św. w poprzednie niedziele, a chciałby mieć taką pamiątkę, prosimy o odbiór w zakrystii lub w kancelarii.
 12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – jutro o godz. 17.30. 
 13. Parafialne Koło Caritas zebrało  ofiary do puszek ofiary w wysokości 1105 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Dziś zbiórka ofiar na pomoc dla chorej Amelki. Zbiera rodzina oraz koleżanki starszej siostry.
 15. Ministranci rozprowadzają kalendarze na 2014 r. w cenie 5 zł. za sztukę. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 16. Nasza parafia włącza się w zbiórkę makulatury na studnie w Sudanie. Makulaturę możemy przynosić od środy 4 grudnia.  Od godz. 16.00. Pojemnik na makulaturę powinien być od czwartku, ale już w środę możemy przynosić makulaturę. Będzie odbierana przy kościele – z prawej strony na parkingu.
 17. Dyrektor, wychowawcy oraz wychowankowie Domu Dziecka w Gostyninie zapraszają na Koncert Mikołajkowy – 4 grudnia o godz. 17.00 w MCK. Plakat w gablocie.
 18. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w parafii św. Marcina zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów Skępskich, a o godz.17.00 odbędzie się promocja książki ,,Kronika pielgrzymki Skępskiej” zawierającej teksty i zdjęcia z historii Gostynińskiej Pielgrzymki. Książkę będzie można  już wtedy nabywać i potem po każdej Mszy św. Promocja odbędzie się w kaplicy Całunu. 
 19. Przypominamy o pielgrzymce do Chorwacji. Program w gablocie i na stronie internetowej. Dokładniejsze informacje u ks. Damiana.

Dodaj komentarz