Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

 

 1. Na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Konferencja Episkopatu Polski postanawia, aby w dniu 8 grudnia 2013 r., kiedy to wypada II niedziela Adwentu, dla dobra duchowego wiernych świętować uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: “pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. Z racji na niedzielną mszę św. w naszym kościele dziś Godzina łaski od 12.00 do 12.30.  
 2.  „Tyle masz, ile dasz” – tegoroczne hasło Rorat pomysłu papieża Franciszka, ma uczyć dzieci otwartości na potrzeby ubogich. Od 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja – uczestnicy Rorat mogą przynosić do kościoła kilkugroszowe monety i wrzucać je do figurki Anioła ustawionej przy ołtarzu zwanego „Adwentową skarbonką dobroci”. Połowa zebranej sumy przeznaczona zostanie na potrzeby najbiedniejszych w parafii. Druga połowa powędruje do kilkunastu rodzin z chorymi dziećmi.
 3. Caritas Polska w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli). Zakup świecy jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.
 4. W II Niedzielę Adwentu modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i wspieramy go materialnie. Nie zapominajmy o tych, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a dziś borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, oraz na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym
  i starszym. Ofiary na Kościół na Wschodzie składamy do puszek dziś po Mszach św.
 5. Dziś w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z ciekawymi propozycjami na Boże Narodzenie. Kiermasz rozpocznie się po mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do południa.
 6. W tym tygodniu, w od piątku Rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Józef Grochowski, Salezjanin z Woźniakowa. Postarajmy się, by każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną  i przystąpić do Komunii św. Program dni rekolekcyjnych: Dla dorosłych msze św. z naukami w piątek i sobotę o godz. 7.00; 9.30 i 17.00, dla dzieci w piątek w dwóch grupach: kl. 0 – III o godz. 11.00, klasy IV – VI o godz. 12.00, a w sobotę o godz. 11.00; dla młodzieży gimnazjalnej w piątek o godz. 8.30, w sobotę o 18.30. W Zalesiu w sobotę o godz. 16.00. Spowiedź rekolekcyjna – codziennie ok. 15 min. przed nabożeństwami. Program jest gablocie i na stronie internetowej.
 7. Dzieci z klas 4 wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na godzinę 11.00. Po Mszy św. rekolekcyjnej odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne.
 8. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek 17 grudnia. Prosimy o zgłoszenia naszych podopiecznych.
 9. Na zakończenie Roku Wiary wręczaliśmy obraz Jezusa Pantokratora jako pamiątkę Roku Wiary. Jeśli ktoś z różnych przyczyn dotąd nie otrzymał Obrazu, prosimy o odbiór w zakrystii lub w kancelarii.
 1. Dziś w parafii św. Marcina o godz. 16.00, Msza św. w intencji Pielgrzymów Skępskich. O godz. 17.00 w kaplicy Całunu odbędzie się promocja książki ,,Kronika pielgrzymki Skępskiej”.  
 2. Parafialne Koło Caritas będzie wydawać artykuły spożywcze dla rodzin niezamożnych w sobotę 14 grudnia w godz. od 14.00 do 16.30
 3. Na rehabilitację chorej Amelki złożyliśmy do puszek 3835.94 zł. Rodzice Amelki składają bardzo gorące podziękowania za ofiary złożone na rehabilitację ich córeczki.
 4. Ministranci rozprowadzają kalendarze na 2014 r. w cenie 5 zł. za sztukę. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 5. Nasza parafia włącza się w zbiórkę makulatury na studnie w Sudanie. Dziękuję za już przyniesioną oraz zgłoszoną. Od jutra będzie już obiecany pojemnik. przyczyny pogodowe opóźniły jego dostarczenie przed niedzielę. Makulaturę możemy przynosić do końca grudnia br.
 6. Przypominamy o pielgrzymce do Chorwacji i kilku innych ciekawych miejsc w Europie. Szczegóły
  w gablocie, na stronie internetowej oraz u ks. Damiana.
 7. Związek Emerytów zaprasza na spotkanie opłatkowe w sobotę 14 grudnia na godz. 14.00 do Domu Nauczyciela. 
 8. W następną niedzielę po Mszach św. będę rozprowadzać kalendarze uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Solca.
 9. Zwracamy się do Drogich Parafian z prośbą o przynoszenie swoich zdjęć legitymacyjnych. Pragniemy, aby posłużyły one do dekoracji bożonarodzeniowej. Zdjęcia będą zwrócone i nie zostaną wykorzystane do żadnych innych celów. Chcemy jedynie w ciekawy i oryginalny sposób utworzyć jedną z części tegorocznej dekoracji na święta Bożego Narodzenia.

 

Dodaj komentarz