Aktualności

„Idźcie i odpocznijcie nieco…”

W dniach 14-19.08.2017r. odbył się wakacyjny wyjazd integracyjny grup działających przy parafii: scholii, ministrantów, oazy i zespołu. W pięknym miejscu, w domu rekolekcyjno – wczasowym u Sióstr Katarzynek w Krynicy Morskiej odpoczywało łącznie 58 osób. Każdy dzień rozpoczynał się od porannej Mszy Świętej, a następnie czas był wypełniony po brzegi różnymi atrakcjami.

Oprócz kąpieli morskich i słonecznych pod okiem czujnych ratowników i opiekunów był też: Aquapark w Sopocie, Manufaktura cukierków Ciu -Ciu, Cinema City w Gdańsku, zwiedzanie latarni morskiej, rejs statkiem do Fromborka oraz zwiedzanie z przewodnikiem wieży widokowej, katedry gotyckiej, słuchanie koncertu organowego. Nie zabrakło też czasu na wspólne śpiewy, gry w piłkę nożną, siatkową, konkursy i zabawy. Pierwszym konkursem był ten na najładniejszy zamek z piasku. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy zdobywając uznanie opiekunów, a w nagrodę pyszne lody. Dużą niespodziankę sprawił wszystkim ks. Proboszcz, który przyjechał w odwiedziny. Piękna pogoda pozwoliła na zrealizowanie wszystkich planów. Każdy mógł spełnić też swoje zachcianki podczas wyjść na miasto w małych grupach z opiekunem np. pójść na wesołe miasteczko, lody, gofry, zrobić kolorowe warkoczyki, pojeździć na gokartach. Wszyscy szybko się zintegrowali tworząc wspaniałą wspólnotę. Miła, życzliwa i wesoła atmosfera podczas wyjazdu sprawiła, że żal było wyjeżdżać. Mamy nadzieję, że dobrze spędzony czas zaowocuje w pracy podczas kolejnego roku.

Słowa podziękowania należą się wszystkim życzliwym osobom, którzy wspomogli finansowo organizację tego wyjazdu, dzięki czemu tak duża grupa osób mogła razem spędzić czas. Dziękujemy też za pomoc i wsparcie ks. Proboszczowi, który zawsze z dużą życzliwością i troską ogarniał wszystkie dzieła budujące wspólnotę parafialną.

Dziękujemy też opiekunom, którzy nie szczędzili sił, czasu i serca by każdy mógł czuć się dobrze i bezpiecznie.

Na koniec słowa podziękowania chcemy skierować do ks. Jarka – organizatora, który działał z determinacją i dużym zaangażowaniem by doprowadzić do tego wyjazdu i dzięki któremu wszyscy mogli skorzystać z tylu atrakcji, mieli idealnie wypełniony czas oraz mogli odpoczywać w radosnej, przyjaznej atmosferze.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli uczestniczyć w podobnych, wspaniałych wyjazdach.

  Ewa

{gallery}kolonie2017{/gallery}

Dodaj komentarz