Ogłoszenia Parafialne

II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana

 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy  o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, szczególnie w Syrii i Egipcie, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa.
 2. Dziś Msze Święte o godz.: 9.00, 11.00, 12.30 i 17.30. Nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Naszą modlitwą otaczamy uczelnie katolickie – KUL i Diecezjalne Seminarium Duchowne oraz wspieramy je ofiarami składanymi na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Wyjątkowo w piątek 30 grudnia, w liturgii czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcamy do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii o godz. 17.00. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.
 4. W czwartek spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii. Zapraszamy: Parafialne Rady – duszpasterską i gospodarczą, Koła Żywego Różańca, Margaretki, Parafialne Koło Caritas, Apostolat Złota Róża, Chór parafialny, Wspólnotę wdów, Lektorów, Koło Przyjaciół Maryja, Asystę parafialną, Rodziny katolickie z problemem alkoholowym, Koło biblijne, Kościół Domowy, Redakcję gazety parafialnej. Spotkanie rozpoczniemy mszą św., a po niej zapraszamy do kawiarenki w Miejskim Centrum Kultury na dzielenie się opłatkiem.    
 5. 6 stycznia 2017 r. ulicami naszego miasta po raz trzeci przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczniemy do Mszą św. o godz. 11:00 w naszym kościele. Po Mszy św. wraz z Królami  wyruszymy do parafii św. Marcina, by tam wraz z Królami oddać hołd Bożej Dziecinie. 
 6. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w najbliższą środę. Pragniemy wspólnie w waszych domach modlić się i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Wizyta duszpasterska niech będzie okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dzieci z klas IV i V – karteczki pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy. Chcemy także rozmawiać m.in. o wydarzeniach duszpasterskich: o 20-leciu naszej parafii oraz o zawierzeniu naszych rodzin MB Częstochowskiej.
 7. Przypominamy, że na kolędę należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą.
 8. Serdecznie prosimy o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.
 9. Biskup Płocki zachęcał, by po zakończeniu peregrynacji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w diecezji podjąć peregrynację Obrazu w rodzinach parafii. W naszej – trwało by to bardzo długo. Dlatego wraz z Radą Duszpasterską podjęliśmy decyzję, by spotkanie naszych rodzin z Maryją i Jej zawierzenie odbywało się w kościele podczas niedzielnej sumy. Będziemy zapraszać rodziny z konkretnych wiosek, dzielnic i ulic. Bliższe informacje przekazywać będziemy podczas wizyty duszpasterskiej.  
 10. W sobotę pożegnamy stary i powitamy Nowy 2017 Rok. Podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17.00 Odśpiewamy uroczyste Te Deum.
 11. W następną niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wraz z Maryją wejdziemy w Nowy Rok. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy modlili się o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach, w miejscu pracy i w naszym sercu. To pierwsza niedziela stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentui adoracja zakończona błogosławieństwem.

 

Dodaj komentarz