Ogłoszenia Parafialne

II niedziela zwykła 19.01.14 .r

 

  1. Dziś druga niedziela zwykła. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.
  2. Do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego tygodnia są słowa św. Pawła: „Czy Chrystus jest podzielony”? Uczyńmy wszystko, co
    w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
  3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć
  4. Międzyparafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Józefa w Płocku zaprasza na mszę św. i spotkanie opłatkowe dla członków Kół i Przyjaciół Radia Maryja z diecezji płockiej w niedzielę 26 stycznia. Organizujemy wspólny wyjazd. Zgłoszenia do środy w zakrystii.
  5. Klasy I i II gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę na godz. 16.00. Podczas eucharystii słowo wygłosi ks. Krzysztof Ruciński, Diecezjalny Moderator  Ruchu Światło – Życie. Po mszy św. spotkanie dla młodzieży. Ks. Krzysztof i przybyła z nim młodzież będą mówić o Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich oazowiczów oraz zainteresowanych działalnością Ruchu.
  6. Kontynuujemy wizytę kolędową. Dzieci i młodzież prosimy o okazanie zeszytów z religii. Dzieci z kl. IV także o legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi a młodzież gimnazjalną o indeksy. Serdecznie prosimy o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego
  7. Msze św. w tygodniu tylko o godz. 7.00. W każdą sobotą – także o godz. 17.00.
  8. Kancelaria parafialna otwarta również tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny do p. Andrzeja.

Dodaj komentarz