Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza 22.04.18 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
  2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 56. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Modlitwą ogarniamy znanych nam kapłanów, szczególnie pracujących w naszej parafii oraz pochodzących z niej. Ciągle też musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
  3. Jutro Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
  4. To dzień imienin Jerzych i Wojciechów (poprzednich proboszczów i wikariuszy pracujących w naszej parafii). W środę imieniny ks. Jarosława. Już dziś życzymy wszystkim bliskim nam solenizantom potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego w realizacji powołania kapłańskiego i satysfakcji ze służby Chrystusowi. W intencji ks. Jarosława będziemy modlić się w środę podczas wieczornej mszy św. Zapraszamy na wspólną modlitwę. 
  5. W sobotę 28 kwietnia w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie „Apostolatu Margaretka” oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy do środy u p. Ewy. Koszt wyjazdu 30 zł. Bliższe informacje i program w gablocie.
  6. We wtorek 1 maja odbędzie się już po raz 8. Rodzinny Rajd rowerowy im. Św. JPII. Tym razem pojedziemy śladami niepodległości na naszej gostynińskiej ziemi. Serdecznie zachęcamy do udziału w Rajdzie całe rodziny. Zapisy w kancelarii. Bardzo prosimy o sprawne rowery. Pozostałe informacje na plakacie i na stronie internetowej.
  7. Z pielgrzymki do Lourdes zrezygnowała jedna osoba. Jeśli ktoś byłby chętny na to miejsce prosimy o zgłoszenia do ks. Proboszcza.

Dodaj komentarz