Aktualności

Spotkanie “Apostolatu Margaretka” oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów

Z okazji 100. rocznicy święceń kapłańskich i pierwszej Mszy św. Ojca Maksymiliana, w sobotę 28 kwietnia 2018 w Niepokalanowie odbyło się I Ogólnopolskie Spotkanie “Apostolatu Margaretka” oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wspólnoty Magaretek i Apostolatu Złota Róża z naszej parafii. 

Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa za kapłanów, który poprowadził  O. Mirosław Kopczewski OFMConv.
Następnie konferencję na temat„Św. Maksymilian Maria Kolbe – wzór dla współczesnych kapłanów” wygłosił ks. dr Bogusław Nagel, kapłan Archidiecezji Krakowskiej, Opiekun Krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.
Centralnym punktem spotkania byłą eucharystia sprawowanapod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego. Ks. Biskup przypomniał w homilii główne rysy powołania i świętości o. Maksymiliana. Podziękował również bardzo gorąco wspólnotom Margaretek i wszystkim modlącym się za kapłanów. Na zakończenie Eucharystii zawierzył Niepokalanej wspólnot, apostolatów i grup modlitewnych
Po eucharystii uczestnicy spotkania wysłuchali oratorium słowno-muzycznego pod dyrekcją o. Andrzeja Sąsiadka OFMConv., proboszcza Parafii w Niepokalanowie. Oratorium to zostało napisane na 100 lecie Rycerstwa Niepokalanej na podstawie Pism św. Maksymiliana Marii Kolbego.

{gallery}margaritki/niepokalanow18{/gallery}

Dodaj komentarz