Aktualności

Nieugięci i niepokorni. Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski w naszym kościele

W grudniowy poniedziałkowy wieczór   w naszym kościele odbył się koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka, którzy  zaprezentowali piosenki ze swojej najnowszej płyty „Nieugięci i niepokorni 1914-1921”.

 

Wydana z okazji stulecia odzyskania niepodległości płyta „Nieugięci i niepokorni 1914-1921” zawiera  piosenki  opiewające bohaterów zmagań o wolną Polskę. Na płycie znalazło się 16 utworów. Słowa i muzykę do nich napisał Leszek Czajkowski.

Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski kontynuują długą, polską tradycję piosenki niepokornej, zakazanej, buntowniczej, tradycję Jana Pietrzaka, Andrzeja Rosiewicza i przede wszystkim Jacka Kaczmarskiego. Nie owijają słów w bawełnę, śpiewają prosto, jasno, pryncypialnie, jednoznacznie. Śpiewają o Polsce, o jej bohaterach, piętnując jednocześnie  zdrajców.

Koncert będący niepowtarzalną lekcją historii, wskazywał na to, że niemożliwe byłoby utrzymanie tożsamości narodu i odzyskanie niepodległości bez wiary i Kościoła.

Koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina oraz Klub Gazety Polskiej w Gostyninie jako jeden z punktów obchodów rocznicy mordu w Woli Łąckiej.

 

Dodaj komentarz