Aktualności

Muzyka Gospel w Warszawie

 

 

W dniach 20 – 21 kwietnia odbyły się Warsztaty muzyki Gospel w Warszawie. Dla dorosłych trwały dwa dni, dla dzieci – tylko w niedzielę.Udział w części warsztatowej dla dzieci wzięły nasze „Promyczki Miłosierdzia”.

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, rozgrzewa je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa – Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami i rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Kto nie spróbuje, nigdy się nie dowie….

Ciekawostką jest fakt, że twórcy muzyki gospel,  czarnoskórzy niewolnicy , żyli w trudnych warunkach, wiedli ciężkie życie, a jednak muzyka, którą tworzyli była radosna i wychwalała Boga. Może właśnie ekspresja w tej muzyce pociąga najbardziej. Tak pozytywna treść utworów nie pozwala trwać w smutku i braku nadziei. Człowiekowi po prostu chce się żyć.

Warsztaty Gospel odbyły się na terenie Sali Widowiskowo-Teatralnej im. Bpa  Jana Chrapka na Bemowie  przy ul. Ks. Markiewicza (Ośrodek Michael). Poprowadzili je fenomenalni muzycy: Pastor Richard Brown z Kanady oraz Agnieszka Górska-Tomaszewska.

Niedzielne warsztaty dla dzieci rozpoczęły się rozgrzewką, którą poprowadził pastor Richard. Całość warsztatową dla dzieci prowadziła pani  Agnieszka Górska-Tomaszewska  z Poznania.

Gospel to wielka pasja i styl jej życia. Znana jest jako wulkan energii, ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. W 2010 roku  jej miłość do dzieci i niezwykła pasja dla muzyki gospel, zaowocowała utworzeniem dziecięcego chóru „Kids Gospel Joy”, a później także „Teens Gospel Joy”  w Poznaniu. Bez trudu więc porwała uczestników tegorocznych warsztatów dzieci do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można było wysiedzieć”. 

Zajęcia warsztatowe trwały od godz. 10.00 do 14.00.  Późnym popołudniem odbył się koncert. 102 dzieci utworzyło ogromny chór, który zaśpiewał 5 nowych piosenek:  „Jemu cześć i chwała”, „Potężny Bóg”, „Boże dzieci”, „Śmieję się” oraz w jęz. angielskim „We shall overcome”. Naszą wielką radością był fakt, że w jednej z piosenek (Jemu chwała cześć) partię solową zaśpiewała nasza scholanka – Alicja.   

Zwieńczeniem koncertu był występ 160 – osobowego chóru dorosłych, który zaprezentował 7 piosenek w jęz.  angielskim oraz jedną w jęz. polskim. 

Podczas dłuższej, obiadowej przerwy dzieci z scholi odbyły spacer po Warszawskim Bemowie. Większość czasu spędziły na placu zabaw.

{youtube}0j2qWNJHtPk&feature{/youtube}

{youtube}a9q-5XvWQLM&feature{/youtube}

{youtube}RefYiEtehAM&feature{/youtube}

{youtube}WpADE3-jQ9c{/youtube}

{gallery}gospel{/gallery}

 

Dodaj komentarz