Aktualności

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – ODPUST PARAFII

Niedziela Miłosierdzia Bożego była w naszej parafii Uroczystością Odpustową. Podczas mszy św. przedpołudniowych, Słowo Boże głosił ks. Tomasz Brzeziński, prefekt WSD w Płocku. Ks. Tomasz przewodniczył także Mszy świętej o godz. 12.30 i poprowadził procesję eucharystyczną.

 

W głoszonym słowie przypominał naukę Kościoła o Miłosierdziu Bożym.  Cytował słowa św. s. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia – Sam Jezus pragnął by ta niedziela taki właśnie miała charakter:  „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia…(Dz.570). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…” (Dz. 699)

Pan Jezus powiedział też do św. Faustyny: Nie znajdzie ludzkość ukojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do Bożego Miłosierdzia. To właśnie ufność otwiera serce człowieka na przyjęcie tego daru od Boga i Jego działania w nas. Trzeba chcieć zawierzyć Bogu w każdej sytuacji życia. W radości i w biedzie, w samotności i w cierpieniu umieć powiedzieć: Jezu, ufam Tobie. Aby czerpać łaski ze zdrojów Bożego miłosierdzia, sami musimy być miłosierni. Tajemnica tego miłosierdzia otwiera nam oczy i serce na drugiego człowieka. Trzeba pamiętać, że więcej widzi się sercem.

Na zakończenie, po procesji ks. Tomasz pobłogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem.

{gallery}odpust13/odpust15{/gallery}

Dodaj komentarz