Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.17 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Tradycyjnie uroczystość ta jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 3. Koniec roku liturgicznego to także czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wróżby, horoskopy i zabobony są nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek (po wieczornej mszy św.) i w piątek od godz. 15.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca godz. 9.00 msza św. dla członków KŻR.  
 5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.45.
 6. W sobotę 2. grudnia pielgrzymka do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd o 7.30 z parkingu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca. 
 7. Następna niedziela jest już pierwszą niedzielą Adwentu i rozpoczyna nowy rok kościelny. Hasłem nowego programu duszpasterskiego będą słowa “Duch, który umacnia miłość”.  Przez dwa lata będziemy się pochylać nad sakramentem bierzmowania, nad naszą otwartością na Ducha św. i Jego dary. W bieżącym roku towarzyszyć będzie nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 8. Za tydzień kiermasz ciast przygotowany przez dzieci ze scholi i ich rodziców. Dochód z kiermaszu przeznaczony na zimowy wyjazd dzieci.
 9. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpocznie akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy jest wsparciem dla polskich dzieci.
 10. Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych z Poznania zaprasza 7 grudnia na badania USG do Medicusa.  Dokładne informacje na plakacie w gablocie.
 11. Parafialne koło Caritas zebrało przed tygodniem do puszek ofiary w wysokości 1930 zł. Będą przeznaczone na zakup bonów dla osób potrzebujących wsparcia. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. W czwartek 30 listopada, panie z Koła Caritas pełnią dyżur w salce parafialnej.
 12. Pan organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu wg następującego porządku: od godz. 12.00

PONIEDZIAŁEK – ul. Kolejowa, Wesoła, Sosnowa, Marcinkowskiego i Chopina
WTOREK – osiedle Zalesie, ul Ozdowskiego
ŚRODA – ul. Dybanka, Wspólna domy prywatne, Gościnna, Sąsiedzka, Zakładowa domy prywatne, Piechota, Kopernika domy prywatne
PIĄTEK – ul Jagiellończyka, Szydłowieckiego, Figielskiego, Święcickiego, Prusa, Piaskowa, Wilczkowskiego, Kochanowskiego
SOBOTA – ul Kutnowska domy prywatne, 3-go Maja

 

Dodaj komentarz