Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 12.04.15 r.

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.
 2. W naszej parafii to Uroczystość Odpustowa. Suma o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. Tomasz Brzeziński, prefekt WSD w Płocku. Po  mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia
  i procesja eucharystyczna. Za odmówienie dziś koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
 3. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 4. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców. Po mszy św. spotkanie w salce.
 5. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej
 6. W czwartek po mszy św. popołudniowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
  i ich animatorów. Po następnej niedzieli ks. Wojciech planuje spotkania indywidualne spotkania kandydatów z rodzicami. Na te spotkania kandydaci przynoszą indeksy. Porządek spotkań na katechezie i w przyszłą niedzielę.  
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz
  w intencji Ojczyzny, organizowana prze Prawo i Sprawiedliwość. Swój udział zapowiedziało 5 – cioro członków tzw. rodzin smoleńskich. Po mszy św. wspólna modlitwa przy obelisku i krzyżu smoleńskim. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość. 
 8. W dniu wczorajszym w Sierpcu odbył się Finał Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów. Ministranci z naszej parafii zajęli trzecie miejsce. Dziękujemy ministrantom za reprezentowanie naszej parafii na szczeblu diecezjalnym i życzymy sukcesów w przyszłości.
 9. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.

W piątek, 1 maja, odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. Powoli się do niego przygotowujmy. Szykujmy rowery, rozpoczynajmy treningi. Podobnie jak w latach poprzednich chcemy zorganizować loterię. Jeśli ktoś chciałby ją wesprzeć, to prosimy o przynoszenie fantów.

Dodaj komentarz