Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8.04.18 r.

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tą niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Śmierć  i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dlatego dziś dziękujemy za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty.
 2. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Suma o godz. 12.30. Przewodniczyć jej będzie ks. Dziekan Ryszard Kruszewski, a Słowo Boże wygłosi ks. Prusinowski, przewodnik główny płockiej pielgrzymki na Jasną Górę, wikariusz parafii Biała. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja eucharystyczna. Za odmówienie dziś koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za zmarłych.
 3. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 74 Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem „Mocni w Duchu”.  Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.
 4. W Tygodniu Miłosierdzia od wtorku do piątku przed wieczorną mszą św. będziemy czytać fragmenty Dzienniczka św. s. Faustyny. Serdecznie zapraszamy na godz. 16.50. Usłyszymy fragment rozmowy Jezusa z duszą grzeszną, z duszą w rozpaczy, z duszą cierpiącą i duszą doskonałą. Odmówimy koronkę i dopiero będzie msza św.
 5. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Za tydzień spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
 6. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy, by otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  
 7. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej i 78. rocznicę „Mordu Katyńskiego” będziemy modlić się za tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem oraz w intencjach naszej Ojczyzny. Burmistrz Miasta i Wójt Gminy zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości upamiętniającej te wydarzenia na godz. 8.30 przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Smoleńskim przy ul. Kutnowskiej.
 8. Następna, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
 9. W sobotę 21 kwietnia będziemy przeżywać udzielenie sakramentu bierzmowania. Próba dla młodzieży w środę o godz. 18.00.
  10. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
  11. Wczoraj odbył się finał diecezjalnych rozgrywek ministranckich w piłkę nożną. Nasza drużyna dostała się na podium. W kategorii ministrantów młodszych nasi ministranci zdobyli III miejsce w diecezji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
  12. Ks. Dariusz dziękuje bardzo ministrantom i młodzieży oazowej za pomoc w rozebraniu dekoracji wielkopostnej.
  13. Modlitwą otoczmy zmarłą parafiankę: śp. Kazimierę Wiwała. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz