Aktualności

Niedziela Misyjna 20.10.13 r.

W niedzielę 20 października 2013 roku przeżywaliśmy Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu Kościół w sposób szczególny modli się za kraje misyjne i pracujących tam misjonarzy świeckich i zakonnych. Jest to też święto dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego.

Dzieci z naszej szkoły należące go koła misyjnego przygotowały uroczystą oprawę Mszy świętej. Przebrały się za dzieci z krajów misyjnych: Chińczyków, Indian, Hindusów, Afrykańczyków.

Modliły się za podopiecznych koła misyjnego Kemi i Karlosa z Peru oraz współpracującego z nami księdza misjonarza Radosława Zawadzkiego, który 2 października gościł w naszej szkole. W procesji z darami dzieci niosły symbole pracy misyjnej: globus, różaniec misyjny, Pismo Święte, świece, chleb i winogrona. W darze składały również zabawki, aby dzieci z krajów misyjnych mogły cieszyć się beztroskim szczęśliwym dzieciństwem. Podczas kazania opiekunka koła misyjnego pani Elżbieta Marciniak opowiedziała jak dzieci należące do koła misyjnego pomagają swoim rówieśnikom mieszkającym w krajach misyjnych. Przypomniała o prowadzonej przez koło misyjne adopcji Kemi i Karlosa, opowiedziała jak im pomagamy. Przeczytała listy Karlosa do dzieci z koła misyjnego, podziękowała parafianom za wspieranie naszych akcji misyjnych. Ksiądz Damian podziękował dyrekcji szkoły za dobrą współpracę w wspieraniu działalności misyjnej.

{gallery}misje2{/gallery}