W niedzielę 18 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o misjonarzach i dzieciach w krajach misyjnych.  Dzieci z Koła Misyjnego przygotowały uroczystą oprawę Mszy Świętej.

Pamiętały o misjonarzach z naszej diecezji księdzu Radosławie Zawadzkim, który przebywa na misjach w Peru i ojcu Łukaszu Kwiatkowskim  z Papui Nowej Gwinei. W procesji  z darami dzieci niosły symbole pomocy i pracy misyjnej krzyż, atlas, blok, kredki, ołówki, różaniec misyjny, Biblię, chleb i wino. Przebrały się  za mieszkańców krajów misyjnych: Afrykańczyków, Chińczyków, Hindusów, Indian, mieszkańców Australii i Oceanii. W czasie kazania dzieci z koła misyjnego wraz z opiekunami opowiedziały o swojej pracy w kole misyjnym: o adopcji misyjnej Kemi i Karlosa z Peru, o ostatniej wizycie księdza misjonarza Radosława Zawadzkiego, o kiermaszach ciast, jasełkach dla Miejskich Przedszkoli i pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

W tym dniu gościliśmy w naszej parafii księdza misjonarza Aleksandra Sewastianowicza z Białorusi. Ksiądz opowiedział o swojej pracy w maleńkiej parafii Mir gdzie wśród 3 tysięcy mieszkańców jest zaledwie 32 katolików. Księdzu misjonarzowi bardzo podobało się przebranie i zaangażowanie misyjne dzieci z Koła misyjnego.     

{gallery}misje/nm2015{/gallery}      

Dodaj komentarz