Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej. Niedziela Trójcy Świętej – kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, w niedzielę – o godz. 17.20.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00. Nie będzie mszy św. po południu. O godz. 11.30 uroczysta eucharystia w parafii św. Marcina, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Liturgii będzie przewodniczył i poprowadzi procesję Ks. Biskup Roman Marcinkowski. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zapraszamy Asystę procesyjną, służbę liturgiczną, dzieci komunijne i wszystkich parafian. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o ich przygotowanie: przy Centrum Kultury – mieszkańców ulic: Leśnej, Wesołej, Figaszewskiego, Wyspiańskiego, Żytniej i Konopnickiej; przy kościele – sołectwo Strzałki i Osada.
  4. Od czwartku Oktawa Bożego Ciała. Procesja będzie tak jak w latach poprzednich – w niedzielę i w czwartek na zakończenie oktawy. 
  5. Wczoraj ks. Infułat Aleksander Pasternakiewicz udzielił Sakramentu Bierzmowania 80 – ciu młodym ludziom z naszej parafii. Młodzieży życzymy obfitości łask od Ducha Świętego i korzystania z darów, którymi ich obdarzył. Dziękujemy serdecznie młodzieży, która przygotowała kościół do tej uroczystości.
  6. Odbyły się poświęcenia pól w Sierakówku, Strzałkach i na Osadzie. Jeśli jeszcze któraś z wiosek pragnie zaprosić kapłana na podobną uroczystość w swojej wiosce, prosimy o zgłoszenie i uzgodnienie terminu.
  7. W dniach 27 – 29 czerwca odbędzie się kolejny Festiwal Młodych na plaży nad Wisłą w Płocku. W programie imprezy są m.in. koncerty i warsztaty. Zachęcamy młodych do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl lub u księży.
  8. Bardzo serdecznie zapraszamy do śpiewu w naszym chórze parafialnym. Próby chóru – w sobotę po mszy św. wieczornej.  
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Koła Różańcowe organizują wyjazd do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 13 lipca. Koszt udziału w pielgrzymce ok. 60 zł. Zapisy u p. Ewy w zakrystii oraz u p. Marii. tel. 720052474

10. W poprzednią niedzielę złożyliśmy do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi na Bałkanach – 927.00 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

11. Przewodnik gostynińskiej grupy pielgrzymkowej, ks. Paweł Czarnecki, zaprasza osoby wybierające się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę na spotkanie przy grillu w ogrodzie par. św. Marcina w najbliższą środę o godz. 19.00.

Dodaj komentarz