W dniach 4 – 6 listopada 2011r. w Lucieniu odbyła się Oaza Modlitwy dla młodzieży z gimnazjum i liceum. Z naszej parafii uczestniczyły w niej dwie osoby. Jedna z nich podzieliła się z nami swoim świadectwem z tych rekolekcji. Oto ono

„Dla mnie te rekolekcje były bardzo owocne. Najbardziej podobały mi się spotkania w grupach, modlitwy wieczorne i prywatna, osobista adoracja Najświętszego Sakramentu. Na spotkaniach w grupie omawialiśmy poszczególne fragmenty Pisma św. Można było poznać wiele ciekawych szczegółów dotyczących danego tekstu i to pozwoliło wysnuć dużo ciekawych i bardzo konkretnych wniosków na temat danego tekstu, także tych bardzo praktycznych, odnoszących się do mojego życia . Modlitwy wieczorne i adoracja to były dla mnie chwile ciszy, refleksji i pochylenia się nad swoim życiem, chwile, w których na nowo mogłem rozważyć różne sytuacje pod kątem działania Pana Boga.

 

Rekolekcje te były dobrym spokojnym czasem , czasemgdzie mogłem doświadczyć Pana Boga i jego obecności (zwłaszcza przed Najświętszym Sakramentem), gdy mogłem bliżej porozmawiać z Panem Bogiem, gdy mogłem Mu się wyżalić. Podczas Oazy modlitwy poznałem także wielu wspaniałych ludzi.

Moim zdaniem zdecydowanie warto pojechać na takie rekolekcje. Jest to wspaniały czas odpoczynku i oderwania się od rzeczywistości. Takie rekolekcje dają możliwość uświadomienia sobie wielu rzeczy oraz są szansą na spędzenie wielu pięknych i budujących chwil z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.”  

 

Dodaj komentarz