AktualnościDomowy Kościół

OAZA MODLITWY WOŹNIAKÓW 2017

W dniach 17 – 19 LUTEGO w ośrodku salezjańskim w Kutnie – Woźniakowie, odbyła się Oaza Modlitwy Kościoła Domowego. Z naszej wspólnoty uczestniczyło w niej 9 par małżeńskich, należących do Oazy Rodzin. Oczywiście wraz z dziećmi.

Wspominając dobre doświadczenia sprzed roku, trud przygotowania i przeprowadzenia tych krótkich „rekolekcji” podjęła, za zgodą pary rejonowej para małżeńska z Płocka – Adam i Teresa. Posługę moderatora pełnił nasz proboszcz, ks. Sławomir Wiśniewski. Oprócz małżeństw z Gostynina uczestniczyły w oazie małżeństwa z Płocka, Słupna, Proboszczewic. Razem 23 rodziny. Tematem wiodącym była modlitwa. Pogłębiały je katechezy prowadzone przez parę moderatorską oraz pary animatorskie z Płocka oraz świadectwa małżonków, praktykujących modlitwę małżeńską i rodzinną. Była katecheza o miłosierdziu Bożym i koronce oraz o modlitwie różańcowej. Wspaniałym doświadczeniem modlitwy różańcowej było nocne czuwanie małżonków przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem. Czuwanie trwało całą noc. Każda para małżeńska miała wyznaczony czas 20 min. na wspólną przed Jezusem modlitwę.

To był intensywny czas pracy nad sobą i nad modlitwą małżeńska i rodzinną. Jak bardzo owocny, pokazały świadectwa składane na zakończenie rekolekcji. Wczytajmy się z uwagą w świadectwo Pawła i Oli – kandydatów do Kościoła Domowego.

“Na rekolekcje domowego kościoła wybraliśmy się razem z Naszą pociechą – 3 letnim synkiem Jasiem oraz z najbliższą rodziną. Wspaniała opieka nad dziećmi oraz wyrozumiałość organizatorów i uczestników rekolekcji pozwoliły przejść Nam przez wszystkie punkty oferowanego programu rekolekcyjnego. Organizatorzy rekolekcji zadbali o szybką integrację uczestników przeznaczając część czasu na wieczorne zabawy integracyjne.

Rekolekcje w ośrodku salezjańskim w Woźniakowie odkryły drzemiącą w Nas chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym poprzez kadziło modlitwy. Wspólny katechizm, skłaniające do refleksji kazania ks. moderatora Sławomira Wiśniewskiego, piękna oprawa muzyczna, wspaniała atmosfera przepełniona miłością i wzajemną życzliwością ale przede wszystkim wyczerpujące, przepiękne świadectwa rodzin pozwoliły odczuć wszechobecność Ducha Świętego. Tematem wiodącym tych krótkich ale jakże owocnych rekolekcji była modlitwa. „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna w swej istocie i głębi” – tymi słowami Jan Paweł II zachęcał do odmawiana Świętego Różańca. Rekolekcje dzięki przejmującym świadectwom małżeństw z domowego kościoła, wytrwałych w codziennym jego odmawianiu pozwoliły zrozumieć Nam zachwyt Jana Paweł II nad Różańcem. Trzydniowe spotkanie ze słowem Bożym umocniły Nas w wierze i odsłoniły nowe, przepiękne rodzaje i formy modlitwy. Katechizm uświadomiły Nas, że Pan Bóg nie pozostawia człowieka osamotnionego w swoich działaniach. Głęboko pokładamy nadzieje, że za sprawą Ducha Świętego utworzony zostanie trzeci krąg Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło–Życie. Owocny czas rekolekcji był niezwykłym czasem danym przez Boga. Chwała Panu”.

Paweł i Ola

{gallery}oaza/wozniakow17{/gallery}