Ogłoszenia Parafialne

VIII niedziela zwykła 26.02.17 r.

 1. Rozpoczynamy dziś 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości narodu”.. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 2. Zachęcamy do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości. (będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła od Środy Popielcowej).
 3. Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.
 4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Tego dnia przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wspominamy wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Otoczmy ich modlitwą wdzięczności.
 6. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
      DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz.
     17.00. a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci jak co roku będzie pamiątka udziału w Nabożeństwach  
      Drogi Krzyżowej.
     GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez
      homilii.
 1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Ofiarujmy ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w intencji trzeźwości naszego narodu.
 4. W Pierwszy piątek adoracja NS od godz. 15.00 do 15.45. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Później nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. W pierwszą sobotę msza św. dla KŻR o godz. 9.00.
 5. Miesięczną spowiedź dla dzieci z klas IV i V przekładamy na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 24 – 26 marca.  
 6. We wtorek o godz. 15.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich animatorów.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela marca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 8. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 5 marca rozpoczniemy nasze spotkania z MB Częstochowską. Zapraszamy rodziny z Sierakówka i Marianowa Sierakowskiego na mszę św. o godz. 12.30 ofiarowaną w intencji rodzin z tych wiosek. Po mszy św. wspólny różaniec, czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie rodzin opiece Pani Jasnogórskiej.
 9. Od niedzieli 5 marca rozpoczynamy tegoroczne spotkania dla narzeczonych: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
 10. W sobotę 1 kwietnia organizujemy wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. W tym roku będzie nieco zmieniony spektakl, wzbogacony o dodatkowe sceny oraz okraszony piękną muzyką wykonywaną na instrumentach występujących na kartach Biblii. W programie także zwiedzanie sanktuarium, muzeum Prymasa Polski, ks. kard. Hlonda, muzeum misyjne oraz udział we mszy św. Koszt 40 zł. Zapisy p. Ewy. Zgłoszenia najpóźniej do 15 marca. Prosimy o nie odkładanie decyzji na koniec. Jeśli nie będzie chętnych, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.
 11. Wraz z parafią Ducha Świętego w Płocku organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Dokładne informacje w gablocie oraz na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca kwietnia.
 12. Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta z par. św. Marcina w Gostyninie zwraca się z prośbą. Masz ubrania, które już „wyszły” z mody lub Ci się znudziły – przynieś je do parafii św. Marcina – jest wiele osób potrzebujących. Zmieniasz zastawę stołową, sprzęt AGD lub RTV? Zbędne rzeczy przynieś również do kościoła – potrzebujący czekają.  Zbiórka – 5 marca w godz. 8.00 – 14.00 w dolnym kościele. Potrzebujących zapraszamy – 12 marca w godz. 8.00 – 14.00. Plakat w gablocie.

Dodaj komentarz