AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.)

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 zapraszamy do uczestnictwa w Roratach. Dzieci zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów, najlepiej wykonanych samodzielnie. Po Mszy świętej od poniedziałku do piątku zapraszamy na wspólne śniadania.
2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Przypominamy, że do chorych jeździć będziemy dopiero 20 grudnia od godz. 8.00. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej.
3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy Koła Żywego Różańca na Mszę świętą o godz. 8.00. Po Mszy świętej członkinie kół odmówią wspólnie różaniec.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami. Przypominamy, że spotkania są obowiązkowe.
5. Wzorem lat ubiegłych ministranci naszej parafii będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna. Ofiary te ministranci przeznaczają na swoją działalność. Bardzo prosimy o wsparcie dla nich. W dniu wczorajszym odbył się Dekanalny Turniej Piłki Halowej Ministrantów. Nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii szkoła podstawowa; II miejsce w kategorii szkoła średnia i III miejsce w kategorii najmłodszych. Dziękujemy Organizatorom, Rodzicom i Opiekunom.
6. Za tydzień wesprzemy swoimi ofiarami składanymi do puszek Kościół Prześladowany.
7. Przypominamy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 13, 14, 15 grudnia. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej.
8. Od dzisiaj będziemy mogli zaopatrzyć się w świece Caritas w cenie 6 i 12 zł. Przypominamy, że zysk ze sprzedaży świec jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.
9. KPRM informuje, że wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja odbędzie się w dniu 7 grudnia o godz. 8.00 z parkingu przy kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, ul. Polna 9. Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł. od uczestnika.
10. Pan organista będzie roznosił opłatek w tym tygodniu według następującego porządku:
Wtorek, 3 grudnia od godz. 12.00: ul. Jagiellończyka, Szydłowieckiego, Kostkiewicza, Sadownika, Prusa, Piaskowa, Kochanowskiego; Środa, 4 grudnia od godz. 12.00: ul. Żeromskiego, Klonowa, Fabiszewskiego, Wesoła, Nałkowskiej, Iwaszkiewicza, Reja; Piątek, 6 grudnia od godz. 11.00; ul. Zalesie, Ozdowskiego, Wojska Polskiego; Sobota, 7 grudnia od godz. 12.00: ul. Kutnowska domy prywatne, 3-go Maja, Armii Krajowej.

Dodaj komentarz