AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.)

1. W ubiegłą środę prawie 40 osób przyjęło Szkaplerz NMP. Opiekunem grupy został dk. Arkadiusz. Od miesiąca marca, w każdą ostatnią środę miesiąca, grupa będzie spotykała się na wspólnej modlitwie. Gdyby ktoś chciał przyjąć jeszcze Szkaplerz, to prosimy zapisywać się w zakrystii u dk. Arkadiusza. Przyjęcie do Szkaplerza nastąpi w najbliższą środę.

2. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy do MB Nieustającej Pomocy. Przed Mszą świętą możemy wpisać swoje intencje modlitewne do specjalnej księgi, która będzie wyłożona przy ołtarzu MB Częstochowskiej.

3. W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy do adoracji NS. O godz. 18.30 rozpoczniemy różaniec w intencji powołań kapłańskich i naszego Seminarium Duchownego w Płocku. O godz. 20.30 ks. Marcin zaprasza mężczyzn do wspólnej modlitwy różańcowej za swoje rodziny.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 będziemy jeździć do chorych.

5. W sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00 zapraszamy do adoracji NS, którą zakończymy Mszą świętą o godz. 9.00 w intencji KŻR.

6. W niedzielę, z racji pierwszej miesiąca wystawienie i adoracja NS podczas Gorzkich Żali po Mszy świętej o godz. 17.00.

7. W najbliższym czasie zapraszamy:
a. 5 marca, w piątek, na godz. 16.00 – dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej;
b. 12 marca, w piątek, na godz. 16.00 – dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego;
c. 14 marca, w niedzielę, o godz. 17.00 – młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
Jednocześnie przypominamy, że lista przystępujących do sakramentu bierzmowania została zamknięta w dniem 14 lutego. Dzisiaj zaś zamykamy listy komunijne. Prosimy o odpowiedzialność w kwestii przygotowania do tych bardzo ważnych uroczystości w życiu młodych ludzi. Liczymy na minimum wysiłku, że strony dzieci, młodzieży jak i rodziców.

8. W przyszłą niedzielę, 7 marca, po Mszy świętej o godz. 17.00 rozpoczynamy Kurs Przedślubny. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kościoła.

9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki na Drogę Krzyżową o godz. 16.00 dzieci, po Mszy świętej o godz. 17.00 młodzież i dorosłych. W niedzielę na Gorzkie Żale, które będziemy śpiewać po Mszy świętej o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas nabożeństw piątkowych przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Przy ołtarzu możemy zaopatrzyć się w Baranki Wielkanocne. Cena to 5 złotych. Kwota, którą pozyskamy powyżej ceny Baranka będzie przekazana ks. Kamilowi Kowalskiemu na pomoc w jego pracy misyjnej, dokładnie na przedszkole prowadzone przez jego parafię.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem. Bardzo dziękujemy za wszelkie Dary Serca, które umożliwiają materialne funkcjonowanie naszej Parafii. Bóg zapłać!