AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.)

1. W czerwcu zapraszamy do codziennej modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa.
2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
3. Gościmy w naszej parafii ks. Prałata Rafała Krawczyka, misjonarza z Rosji. Dziękujemy za jego obecność i świadectwo pracy misyjnej.
4. W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie w tym roku ołtarzy: 1) przy Centrum Kultury mieszkańców Leśniewic, Leśniewic Małych, Lisic; 2) przy kościele mieszkańców ul. Kutnowskiej. W poniedziałek zapraszamy na godz. 18.00 osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy – prosimy, aby przybyło paru panów w celu wyciągnięcia ołtarzy. Prosimy także o kwiatki do sypania podczas procesji. Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja do kościoła par. św. Marcina. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, scholę, dzieci sypiące kwiatkami, strażaków, chór, orkiestrę, wszystkich mieszkańców Gostynina.
5. W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Sierakówku, Kleniewie i Marianowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W środę zakończenie roku szkolnego. Na godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli.
7. 22 czerwca 2019 r. KŻR organizują wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na Wieczernik – spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Wyjazd o 6.30.
8. Dziękujemy parafianom za wsparcie naszej scholi podczas kiermaszu ciast. Dzieci wraz z rodzicami zebrały 770,-
9. Za tydzień ks. Jarosław wyjeżdża z dziećmi ze scholi do Energylandii. Wyjazd o 3.45 spod kościoła.
10. Informujemy, że decyzją biskupa płockiego ks. Mgr Jarosław Kowalczyk, po trzech latach pracy w naszej parafii z dniem 22 sierpnia został mianowany wikariuszem par. p.w. św. Anny w Nowym Mieście. Oficjalne pożegnanie ks. Jarosława nastąpi w niedzielę 18 sierpnia. Miejsce ks. Jarosława zajmie wyświecony w dniu wczorajszym ks. Mgr Leszek Jan Rutkowski pochodzący z Pułtuska.

Dodaj komentarz