AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.)

1. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa do godz. 19.00. Wieczorem o godz. 20.30 zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji swoich rodzin.
2. Za tydzień, po każdej Mszy świętej nastąpi poświęcenie pojazdów i kierowców w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na dzieło misyjne kościoła, oraz na pomoc poszkodowanym w wyniku kataklizmów w Niemczech, Holandii i Belgii.
3. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu, od poniedziałku do piątku czynna po Mszy świętej wieczorowej do godz. 18.30.
4. Niedzielna Msza święta popołudniowa przeniesiona z godz. 17.00 na godz. 19.00.
5. Jak co roku w dniach 6 – 14 sierpnia odbędzie się 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem „Idziemy z Józefem”. Będzie ona miała charakter sztafetowy. Grupa Żółta (dekanat gostyniński i gąbiński) będzie wędrowała 9 sierpnia (poniedziałek), od Wielkiej Wsi do Lutomierska.
Dnia 1 sierpnia, po Mszy świętej o godz. 19.00, w parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych chcących się zapisać i uzyskać więcej informacji. Zapisów możemy dokonywać także wcześniej w kancelarii parafialnej.
W pierwszym (tj. 6 sierpnia) i ostatnim (tj. 14 sierpnia) dniu pielgrzymki mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Zapraszamy!
6. Od jutra będziemy także przyjmować zapisy na pielgrzymkę duchową. Bardzo serdecznie zachęcamy do wsparcia modlitewnego pielgrzymujących na Jasną Górę. Oni przecież będą nieść nasze modlitwy do tronu Matki Najświętszej. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma modlitewnik, dzięki któremu będzie towarzyszył pielgrzymującym.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
8. Dziękujemy za ofiary zbierane na tacę.